"
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
 


Dziennikarstwo w służbie robota Google` a

Profil autora: Kędzierzawy

google-bot-image

Temat nowych mediów i dziennikarstwa w przyszłości poruszam nie bez przypadku. Wszyscy widzimy jaką ewolucję przechodzi elitarno – warsztatowa jeszcze niegdyś profesja. Aby przetrwać i zaistnieć w dobie internetu dziennikarze, ale też wszyscy aktywiści, kreatorzy i pośrednicy informacji  muszą poznać i zrozumieć mechanizmy działania Google` a czy Facebooka.

La Fête du Citron– owocowe oblicze Francji

Profil autora: Maria Guźla

http://www.tourisme-menton.fr/Fete-du-Citron-R.html

Niewielu z nas kojarzy Francję z cytrynami.  A to właśnie tutaj odbywa się co roku święto tych owoców, zwane Fête du Citron. W tym roku już po raz osiemdziesiąty pierwszy na Lazurowym Wybrzeżu w Mentonie ulice zamieniły się w baśniowy ogród. 

Biblia w wersji japońskiego komiksu

Profil autora: Małgorzata Gwara

MangaMessiah

Japońska kultura pełna jest ciekawostek, które z pewnością zadziwią europejskiego odbiorcę. Kraj ten w sposób unikalny łączy osiągnięcia nowoczesnej techniki z historią i tradycją, przyjmuje zachodnie wzorce kulturowe i przetwarza je w swój własny, niespotykany nigdzie indziej sposób.
Jej istotnym elementem jest manga. Termin ten, w tłumaczeniu dosłownym oznaczający "niepohamowane obrazy", w Japonii odnosi się do każdego komiksu. Poza jej granicami znaczenie to zostało zawężone do komiksu japońskiego.

Takie ciało to marzenie wielu.

cso

 

Ameryka, i my, poznaliśmy zwycięzce programu „The Biggest Loser”. Została nią dwudziestoczteroletnia Rachel Frederickson, która straciła, a raczej wypociła ciężko pracując, 60% swojej dotychczasowej wagi, czyli około 70kg, w zaskakującym czasie ponad 3 miesięcy. 

 

Jak Polacy oszczędzają na zakupach?

Profil autora: Super User

logo 427x339

Jak Polacy oszczędzają na zakupach?

Wedle ogólnoeuropejskich badań przeprowadzonych w zeszłym roku, Polacy mogą być dumni z faktu, że uchodzą w Europie za prawdziwych mistrzów oszczędzania.* Pod tym względem bijemy na głowę Szwedów czy chociażby Brytyjczyków. Wynika to z faktu, że do zakupów podchodzimy bardzo świadomie, przed dokonaniem zakupu dużo czasu poświęcamy na analizy gdzie dany produkt można kupić najtaniej. Tego typu badania najłatwiej jest przeprowadzić w internecie. Największa grupa ankietowanych w omawianym powyzej badaniu wykorzystuje w tym celu internetowe porównywarki cen. Czy jest to jednak jedyna metoda na oszczędności w internecie? Okazuję się, że Polacy nie polegają jedynie na porównywarkach cen. Szukając najlepszych cen bardzo często przeglądają również serwisy oferujące zakupy grupowe, czy udostępniające kupony rabatowe.

 

SmartNews.Com