Uroda

Proces starzenia się skóry – jak go opóźnić?

Napisane przez Cafejka

Starzenie się skóry jest procesem naturalnym, zważywszy jednak na rodzaj czynników mających na niego bezpośredni wpływ, można go opóźnić. Ważne jest to, aby odpowiednio wcześnie zadbać o swoją skórę, dostarczając jej niezbędnych składników ochronnych i odżywczych. Polecanym kosmetykiem do skóry normalnej i mieszanej jest krem na dzień Idealia Vichy.

Starzenie się skóry – czynniki

Na starzenie się skóry ma wpływ wiele czynników. Zasadniczo można je podzielić na wewnątrzpochodne i zewnątrzpochodne. Pierwsze zależne są od zegara biologicznego i należą do nich predyspozycje genetyczne, spadek poziomu żeńskich hormonów wraz z okresem menopauzy, a także niedobory składników odżywczych wynikające z nieprawidłowego odżywiania. Do czynników zewnątrzpochodnych wlicza się szkodliwe działanie promieniowania UV, środowiska zewnętrznego, niewłaściwą pielęgnację skóry, palenie papierosów oraz stres.

Wolne rodniki

Wolne rodniki działają destrukcyjnie na dojrzałą skórę i powstają głównie pod wpływem promieniowania (młody organizm posiada naturalną zdolność do likwidowania zbędnej ilości wolnych rodników dzięki przeciwutleniaczom enzymatycznym i nieenzymatycznym, jednak z wiekiem mechanizmy te ulegają uszkodzeniu). Niszczą ceramidy cementu międzykomórkowego, co owocuje naruszeniem naskórka, stanowiącego barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi. Atakują struktury włókien kolagenowych i elastynowych, uszkadzają naturalną zdolność komórek do odnowy. Sprawiają, ze skóra starzeje się znacznie szybciej, niż przewidują to uwarunkowania genetyczne.  

Procesy starzenia się skóry

Wraz z wpływem czynników wewnątrzpochodnych i zewnątrzpochodnych w skórze następuje utrata wody, związana z wolniejszą pracą gruczołów łojowych i potowych. Zanika płaszcz lipidowy. Naskórek staje się cienki i szorstki, wzrasta jego warstwa rogowa. Pojawiają się zmarszczki, najpierw w okolicach oczu i ust. Skóra robi się wiotka, powstają się też plamy pigmentacyjne związane z niejednolitym wydzielaniem melaniny. Spada odporność skóry, przez co staje się podatna na podrażnienia i rozwój komórek nowotworowych.

Krem na dzień i na noc

Zmiany związane ze starzeniem skóry można spowolnić dzięki prawidłowej, codziennej pielęgnacji.

Podstawą są kosmetyki z aktywnymi biologicznie substancjami. Istotną rolę odgrywają kremy na dzień z filtrami UV, które chronią przed szkodliwym działaniem promieniowania UVA i UVB, a więc i przed powstawaniem nadmiernej ilości wolnych rodników. Ponadto dobry krem do skóry dojrzałej powinien regulować procesy biochemiczne, mające na celu odnowę jej zniszczonych struktur. Wygładzać, rozświetlać i wpływać na zwiększenie produkcji kolagenu. Oczywiście dopełnieniem właściwej pielęgnacji jest krem na noc, którego zadanie polega na dostarczeniu skórze niezbędnych składników odżywczych i regeneracyjnych.

Krem na dzień Idealia Vichy

Rozświetlający krem wygładzający Idealia to więcej niż krem ​​przeciwzmarszczkowy. Jest to pierwsza kuracja, która nadaje skórze idealny wygląd. Skóra staje się delikatna i wypełniona w dotyku, odzyskuje naturalny blask, jednolity i świeży koloryt, a pierwsze zmarszczki zostają widocznie wygładzone. Krem przeznaczony dla osób ze skórą normalną i mieszaną, z widocznymi pierwszymi oznakami starzenia, stresu oraz zmęczenia. Zawiera składniki aktywne: kombucza (aktywny ekstrakt z herbaty, zdolny wygładzić i rozświetlić skórę), adenozyna (spłyca zmarszczki mimiczne, zwiększa produkcję kolagenu), gliceryna (działa nawilżająco), ER195 LHA (działa złuszczająco), Woda Termalna z Vichy (działa regenerująco, wzmacniająco i kojąco). Łatwo się wchłania, a opalizująca formuła daje efekt zdrowego blasku. Krem bazuje na hipoalergicznej formule, testowany dermatologicznie, bez parabenów.

Po miesiącu stosowania:

  • jednolita struktura: zwężone pory u 77%*
  • równomierny koloryt: jednolita skóra u 77%*
  • zmarszczki wygładzone: gładsza skóra u 82%* 

*Test samooceny – 57 kobiet – po 1 miesiącu % osób, które zaobserwowały poprawę.

O autorze

Cafejka