Ciekawostki Polska

5 najważniejszych zalet outsourcingu księgowego

Cafejka
Napisane przez Cafejka

Każdy przedsiębiorca oprócz zadań bezpośrednio związanych z rozwojem biznesu i planowaniem nowych inwestycji ma też obowiązek prowadzenia księgowości i rozliczania się z fiskusem. Jeśli rachunki oraz zawiłości prawa podatkowego nie są jego mocną stroną, to formalności związane z prowadzeniem działalności gospodarczej będą dla niego prawdziwym utrapieniem. Na szczęście istnieją firmy świadczące usługi księgowe, które zapewniają przedsiębiorcy fachową pomoc i pełną obsługę księgowości. Dlaczego lepiej wybrać biuro rachunkowe niż samodzielną księgowość lub specjalistę na etat? Jakie są największe zalety outsourcingu księgowego? Sprawdźmy.

Biuro rachunkowe vs. samodzielna księgowość

Nie będziemy ukrywać, że biuro rachunkowe ma ogromną przewagę i jest dla przedsiębiorcy dużym odciążeniem. Choć na pierwszy rzut oka samodzielna księgowość wydaje się niezłą formą oszczędności, tak naprawdę to tylko pozory. W rzeczywistości nie ma ona nic wspólnego z oszczędzaniem, a i sama księgowość to także ostatnia rzecz, na której warto oszczędzać!

Księgowość to jedna z najważniejszych kwestii w każdym przedsiębiorstwie, a samodzielne rozliczanie się z fiskusem to duże ryzyko. Dokumentacja firmy musi być prowadzona rzetelnie, a rozliczenia muszą być prawidłowe. Wymaga to nie tylko czasu, ale przede wszystkim specjalistycznej wiedzy i doskonałej znajomości przepisów prawa podatkowego. Częste zmiany w przepisach znacznie utrudniają formalności, jeśli nie śledzimy poprawek na bieżąco, a kary za ewentualne pomyłki w rozliczeniach są dla przedsiębiorcy bardzo dotkliwe. Prowadzenie księgowości to duża odpowiedzialność, dlatego bez wątpienia najlepiej skorzystać z pomocy eksperta, który oferuje usługi księgowe. Dlaczego biuro rachunkowe będzie najlepszym rozwiązaniem dla Twojego biznesu? Poznaj 5 niepodważalnych argumentów…

1. OSZCZĘDNOŚĆ PIENIĘDZY

Oszczędność i ograniczenie kosztów to jedna z najważniejszych korzyści, jakie daje biuro rachunkowe. Zatrudnienie księgowej, już na początku wymaga wkładu finansowego. Trzeba utworzyć stanowisko pracy i zainwestować w wyposażenie. Potrzebny jest sprzęt komputerowy, skaner, profesjonalne oprogramowanie i podpis elektroniczny do wysyłania deklaracji. Co więcej, przedsiębiorca poniesie też koszty utrzymania pracownika. Oprócz godnego wynagrodzenia odprowadzi obowiązkowe składki, podatki i co jakiś czas będzie musiał zapewnić pracownikowi uczestnictwo w szkoleniach. Wybierając biuro rachunkowe, przedsiębiorca uniknie wielu problemów. Eksperci mają już specjalistyczne oprogramowania i w pełni wyposażone stanowiska pracy, a co więcej, biuro, które oferuje usługi księgowe online, zapewnia przedsiębiorcy dostęp do nowoczesnych narzędzi do wystawiania i przesyłania dokumentów. Koszty współpracy z biurem rachunkowym są często niższe niż całkowity koszt utrzymania pracownika, a same usługi księgowe często są na znacznie wyższym poziomie…

2. USŁUGI KSIĘGOWE NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

W biurze rachunkowym pracują najlepsi specjaliści, którzy mają odpowiednie kwalifikacje i certyfikaty potwierdzające wiedzę i umiejętności. Eksperci na bieżąco śledzą zmiany w prawie i zawsze orientują się w aktualnych przepisach. Biuro rachunkowe dba o regularne szkolenie swoich pracowników i zapewnia im uczestnictwo w prestiżowych wydarzeniach. W ten sposób zapewnia klientom usługi księgowe na najwyższym poziomie. Dzięki fachowej wiedzy specjaliści błyskawicznie poradzą sobie z każdym problemem, więc proces księgowania przebiega szybko i sprawnie. Doświadczenie pozwala im skutecznie bronić interesów przedsiębiorcy i godnie reprezentować przed urzędami państwowymi. Przedsiębiorca ma pewność, że księgowość prowadzona jest rzetelnie, a rozliczenia są zgodne z prawem. Zapewnia to poczucie bezpieczeństwa, a jak wiadomo – z fiskusem nie ma żartów…

3. BEZPIECZEŃSTWO

Zatrudniając w firmie księgowego, należy znaleźć najlepszego fachowca i specjalistę, gdyż przedsiębiorca ponosi pełną odpowiedzialność za rozliczenia z fiskusem. W przypadku wystąpienia ewentualnych błędów, na właściciela może zostać nałożona kara grzywny, a nawet postawiony zarzut oszustwa podatkowego! Biuro rachunkowe daje przedsiębiorcy niemal 100% gwarancji, gdyż w profesjonalnym biurze błędy zdarzają się bardzo rzadko. Jednak ze względu na to, że księgowy również jest tylko człowiekiem… biuro daje całkowitą pewność, że nawet w przypadku pomyłki, przedsiębiorca nie poniesie żadnych konsekwencji! Każdy księgowy posiada ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej OC, które przenosi na niego pełną odpowiedzialność za prawidłowość rozliczeń klientów. To dla przedsiębiorcy gwarancja bezpieczeństwa.

4. WYGODA I OSZCZĘDNOŚĆ CZASU

Do obsługi biura można zatrudnić jednego specjalistę, który bez problemu poradzi sobie z wypełnianiem obowiązków i poprowadzi całą księgowość. Jednak samodzielny pracownik nie daje przedsiębiorcy pełnego komfortu, gdyż w razie urlopu lub zwolnienia lekarskiego, właściciel musi znaleźć zastępstwo. W przypadku niespodziewanych wydarzeń losowych może to być sporym problemem. Przedsiębiorca nie prowadzi więc księgowości samodzielnie, ale wciąż ma na głowie zmartwienia, które nie pozwalają skoncentrować się w pełni na biznesie. Biuro rachunkowe nie weźmie zwolnienia. Dokumenty zawsze będą gotowe, a formalności zawsze dopełnione. Ponadto biuro, które świadczy usługi księgowe online, zapewnia przedsiębiorcy komfort i wygodę. Nowoczesne narzędzia pozwalają dostarczać dokumenty drogą elektroniczną, dzięki czemu przedsiębiorca oszczędza czas i może skoncentrować się na doskonaleniu przedsiębiorstwa.

5. WSPARCIE I POMOC EKSPERTÓW

Co najważniejsze, biuro rachunkowe oferuje nam znacznie więcej niż tradycyjna księgowość. Zapewnia nam kompleksową obsługę, która wychodzi daleko poza księgowość i obejmuje również kadry i płace oraz doradztwo biznesowe. Specjaliści zajmą się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, dokonywaniem rozliczeń, przygotowywaniem deklaracji urzędowych, poprowadzą kadry i płace, udzielą porad dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej, prawa podatkowego i gospodarczego. Powierzenie księgowości doświadczonym ekspertom to dla przedsiębiorcy duże odciążenie, a możliwość konsultacji z doradcą biznesowym to nieoceniona pomoc. Aby zapewnić sobie takie wsparcie w interesach, trzeba zatrudnić kilku ekspertów i wydać majątek! Jak widać, biuro rachunkowe to doskonałe rozwiązanie, które daje naprawdę wiele korzyści i niemal całkowicie zdejmuje z naszych barków ciężar związany z formalnościami.

O autorze

Cafejka

Cafejka