Hyde park

Bombki – jakie są najmodniejsze?

Najmodniejsze bombki
Cafejka
Napisane przez Cafejka

Kiedy w domu na dobre zagości świąteczna atmosfera, trudno sobie wyobrazić, żeby zabrakło choinki. Jest chyba najbardziej charakterystycznym atrybutem Bożego Narodzenia. Nic dziwnego, że dokładamy wielu starań, by wyglądała przepięknie. W roli ozdób niezmiennie królują bombki. Jak je zastosować, by uzyskać zniewalający efekt?

Bez kolorowego drzewka zasiadanie do wigilijnego stołu, straciłoby swój urok. Dlatego tak wiele uwagi przywiązuje się do tego, co na nim zawiśnie. Chociaż nie ma jednego wyznacznika mówiącego, jak powinna wyglądać idealna choinka, co roku można obserwować, że pewne rozwiązania stanowią wyraz najnowszych trendów, a inne nie zmieniają się od lat. Bombki mogą być proste, jednokolorowe, zdobione lub w postaci fantazyjnych figurek. Co będzie najpopularniejsze w tym roku?

Trendy choinkowe

Przede wszystkim każde drzewko ma różnego rodzaju lampki. Część osób decyduje się na to, by były one w kolorze, który będzie komponował się z pomieszczeniem, w którym stanie drzewko. A część patrzy na to zupełnie inaczej – choinka ma być wesoła, wyróżniać się, dlatego im więcej kolorów lampek, tym lepiej. Podobnie różne nastawienie może być wobec doboru bombek. Ci, którzy stawiają na sprawdzone i eleganckie rozwiązania, najczęściej decydują się na te w kolorze złotym lub czerwonym. Są to dwa kolory, które ewidentnie dominują, jeśli chodzi o choinkowe ozdoby.  Tuż obok są białe i przezroczyste bombki i figurki, które pięknie połyskują w towarzystwie złota i srebra.

Można zaobserwować, że popularnością cieszą się bombki i ozdoby w czarnym lub szarym kolorze. Szary jest na tyle uniwersalny, że można go łączyć z każdym innym kolorem, więc będzie pasował do każdej aranżacji. Wedle tegorocznych trendów, wiele osób stawia na choinkę biało – niebieską lub różową. Jeśli jednak lubimy barwną choinkę, która mieni się wszystkimi barwami lub mamy dzieci, nie ma sensu ściśle trzymać się mody. Lepiej postawić na wyobraźnię! Wystarczy mieć gęste drzewko, mnóstwo ozdób i pozytywne nastawienie. To, czego już na choince nie zobaczymy lub jest to w innej formie niż kiedyś, będą łańcuchy. Nie ma już ciężkich połyskujących sznurów. Zastąpiły je delikatne koraliki czy wstążeczki.

Jakie bombki przy dzieciach?

Przede wszystkim musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, w jakim wieku są dzieci i jak bardzo są energiczne. Przy maluchach lepiej zaopatrzyć się w bombki plastikowe, które nawet po upuszczeniu na podłogę nie narobią szkód i nie będą niebezpieczne dla dziecka. Jeśli natomiast dzieci są już nieco starsze, mamy dużo bogatszy wybór. Producenci bombek każdego roku zaskakują coraz to nowymi pomysłami. Dla dziecka im ciekawsza i bardziej kolorowa bombka tym lepiej. Można wybrać coś, co przypomina Mikołaja, misia, czy nawet samochodzik. Jeśli zajrzymy na stronę sklepu internetowego Home & You, będziemy zaskoczeni, jak wiele ozdób znajdziemy. Są tak bajecznie kolorowe i starannie wykonane, że rozkochają się nich nie tylko dzieci, ale również dorośli. Poza samym szkłem, do ich zrobienia wykorzystano np. piórka, przez co wyglądają jeszcze wspanialej.

Sprawdź również ofertę: https://home-you.com/pl/boze-narodzenie/ozdoby-choinkowe/bombki-zawieszki

O autorze

Cafejka

Cafejka