Polska

Justyna Kowalczyk sportowcem roku 2013

logo
Napisane przez Cafejka

Niedawno poznaliśmy wyniki 79. edycji plebiscytu organizowanego przez „PS”. Zwyciężyła biegaczka narciarska Justyna Kowalczyk, przechodząc jednocześnie do historii konkursu- jako pierwsza uczyniła to piąty raz. Tuż za biegaczką z Kasiny Wielkiej uplasował się mistrz świata w skokach narciarskich, Kamil Stoch. Trzeci był mistrz świata w rzucie dyskiem, Paweł Fajdek.

Kowalczyk była najpoważniejszą kandydatką do triumfu, mimo że w tamtym roku wygrała „zaledwie” Tour de Ski, odpowiednik TCS w skokach narciarskich. Kamil Stoch – mistrz świata i 3. skoczek sezonu – był jednym z głównych pretendentów do walki o 1. miejsce.

4. miejsce zajęła tenisistka Agnieszka Radwańska, 5. był napastnik Polski i Borussi Dortmund (2013 rok) Robert Lewandowski. W dziesiątce znaleźli się też rajdowiec Robert Kubica (6. miejsce), ciężarowiec Bartłomiej Bonk (7.), lekkoatletka Anita Włodarczyk (8.), tenisista Jerzy Janowicz (9.) i żużlowiec Jarosław Hampel (10.)

Wyniki 79. Plebiscytu Przeglądu Sportowego:

1. Justyna Kowalczyk

2. Kamil Stoch

3. Paweł Fajdek

4. Agnieszka Radwańska

5. Robert Lewandowski

6. Robert Kubica

7. Bartłomiej Bonk

8. Anita Włodarczyk

9. Jerzy Janowicz

10. Jarosław Hampel

trener roku- Łukasz Kruczek

Gala mistrzów sportu odbyła się w Teatrze Polskim w Warszawie, Bal Mistrzów rozpoczął się w Hotelu Hilton po ogłoszeniu wyników. Sportowcy, osoby towarzyszące, dziennikarze bawić będą się do białego rana.

 

O autorze

Cafejka