Polska

Wakacje w Trójmieście, czyli jak spędzić udany urlop

Napisane przez Cafejka

Wakacje to okres, na który czekają nie tylko dzieci, ale również dorośli, ponieważ w tym czasie zdecydowana większość osób decyduje się na wyjazd, podczas którego będzie mogła nie tylko zwiedzić ciekawe miejsca, ale przede wszystkim wypocząć. Gdzie jednak warto pojechać? Z pewnością wypoczynek nad morzem to świetny sposób na udane wakacje, dlatego też ten właśnie kierunek polecany jest nie tylko rodzinom z dziećmi, ale również singlom. Jeśli chodzi natomiast o konkretny kierunek, to warto wybrać się np. do Trójmiasta, które ma wczasowiczom do zaoferowania na prawdę wiele atrakcji.

Wakacje w Trójmieście

Trójmiasto, czyli Gdańsk, Gdynia oraz Sopot to bardzo popularny kierunek wakacyjnych podróży, gdyż wczasowicze mogą w tych trzech miastach spędzić naprawdę bardzo udany urlop. Trójmiasto położone jest nad Zatoką Gdańską i Zatoką Pucką, jednak w jego granicach znajduje się również Trójmiejski Park Krajobrazowy bogaty w przepiękną przyrodę oraz ciekawe zabytki architektoniczne. Co jednak ciekawego można zobaczyć w poszczególnych miastach? Jakie zalety płyną ze spędzenia czasu akurat w Trójmieście?

Gdańsk

Gdańsk to jedno z ciekawszych nadmorskich miast, jednak oprócz dostępu do Morza Bałtyckiego oferuje również spędzenie wakacyjnego odpoczynku na łonie natury z uwagi na liczne Parki, które swoim pięknem przyciągają wielu wczasowiczów. Zaletą spędzenia wakacji w tym właśnie mieście jest nie tylko możliwość uprawiania wodnych sportów, ale również zwiedzenie okolicznych atrakcji turystycznych, wśród których wymienić można pomniki, synagogi, kościoły, muzea oraz pałace.

Gdynia

Choć Gdynia nie należy może do największych miast, to jednak na jej terenie znajduje się ponad 30 kościołów, które swoim pięknem przyciągają nie tylko wyznawców rzymskokatolickich, ale również innych religii. Osoby, które uwielbiają zwiedzać kościoły, nie powinny w Gdyni w ogóle się nudzić, spędzając udany urlop.

Sopot

Molo w Sopocie to najpiękniejsza wizytówka tego miasta posiadająca długość około pół kilometra. Z tego niezwykłego miejsca można podziwiać przepiękne widoki nie tylko na Bałtyk, ale również na port morski w Gdańsku oraz Kępę Redłowską. Dlaczego warto przyjechać właśnie do Soporu? W mieście tym każdego roku odbywa się słynny konkurs piosenki „Sopot Festiwal” przyciągający wielu znanych wykonawców. W mieście tym znajdują się ponadto liczne kina, galerie, muzea oraz teatry mające do zaoferowania wiele ciekawych propozycji na spędzenie ciekawie czasu. Oprócz tego w Sopocie znajduje się wiele ciekawych zabytków, które warto zobaczyć, aby poznać historię tego miasta.

O autorze

Cafejka