Świat

Rodzicu nie martw się – Twoje dziecko jedzie na Campa!

Napisane przez Cafejka

Wyjazd dziecka, szczególnie za granicę, zawsze stanowi dla rodzica powód do niepokoju. Jeśli jednak chcesz, aby Twoja pociecha przeżyła przygodę życia, poznała świat i ludzi z innego kręgu kulturowego. Przy okazji poćwiczyła język i dowiedziała się czegoś na temat historii, geografii i życia społecznego w innych krajach, prędzej czy później taki wyjazd będzie musiał nastąpić. Jeśli więc uznasz, że ten moment już nadszedł, a kierunkiem który szczególnie interesuje młodego człowieka są Stany zjednoczone, najlepiej będzie skorzystać z programu Camp America.

Czym właściwie jest Camp America? To jeden z najpopularniejszych na świecie programów wymiany kulturowej. Młodzież, która z niego korzysta, ma doskonałą okazję zwiedzić USA i poznać mieszkających tam rówieśników. To program typu Work and Travel – podczas wyjazdu nasze dziecko będzie nie tylko zwiedzać i bawić się, ale również pracować. Dzięki temu pozna Amerykę znacznie głębiej, niż podczas wycieczki organizowanej przez biuro podróży.

AIFS (American Institute for Foreign Study Inc.), czyli organizator obozów, bardzo dba o bezpieczeństwo młodych ludzi wyjeżdżających na Campa i to na każdym etapie wyjazdu. Tuż po wylądowaniu samolotu na amerykańskim lotnisku uczestnik programu zostaje odebrany i zawieziony do hotelu, gdzie może się w spokoju zaaklimatyzować. W tym czasie otrzymuje również wszystkie informacje, które będą mu niezbędne do funkcjonowania w Stanach Zjednoczonych. Następnie zostaje wraz z innymi campowiczami przetransportowany w docelowe miejsce obozowania. Przez cały pobyt w Ameryce, nawet na chwilę nie zostanie pozostawiony samemu sobie. Zawsze będzie miał się do kogo zwrócić z dowolnym problemem lub wątpliwością.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa dziecka podczas Campa lub chcesz dowiedzieć się więcej na temat szczegółów wyjazdu, porozmawiaj z konsultantami brytyjskiego centrum AIFS. Każdy z konsultantów sam był uczestnikiem programu więc możesz w pełni zaufać ich wiedzy i doświadczeniu.

Jak wygląda sama praca na Campie? To zależy od uczestnika programu. Do wyboru są programy Special Needs Counsellor, czyli opieka nad osobami niepełnosprawnymi, Cousellor, czyli opieka nad dziećmi oraz Campower, który zapewnia pracę polegającą na sprzątaniu, pomocy w prowadzeniu kuchni lub piekarni. Same obozy mają charakter kolonii letnich, podczas których młodzieży nie brakuje zajęć ani zabawy, uczestnicy jednak cały czas pozostają pod nadzorem wykwalifikowanego personelu.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do tego, czy uczestnictwo w Campie będzie dla Twojego dziecka dobre, weź pod uwagę korzyści – na obozie młodzież uczy się amerykańskiego etosu pracy i szlifuje angielski, co samo w sobie stanowi nieoceniony kapitał. Do tego dochodzą korzyści znacznie bardziej wymierne. O uczestnictwie w Campie zawsze warto wspomnieć podczas poszukiwania pracy, a także starania się o amerykańską wizę. Wysyłając dziecko na Campa możesz mieć pewność, że podczas wyjazdu będzie w dobrych rękach i że w przyszłości otworzy się przed nim wiele drzwi niedostępnych dla tych, którzy przestraszyli się przygody.

O autorze

Cafejka