Film - artykuły

Walking Dead – nowe odcinki!

dead
Napisane przez Cafejka

Amerykański serial telewizyjny „Żywe trupy” znany bardziej jako „the walking dead” ruszył po przerwie zimowej z nowymi odcinkami! Adaptacja komiksu to fantastyka postapokaliptyczna.

    Serial ukazuje nam oblicze świata opanowanym przez zombie w którym najważniejszym życiowym celem jest przeżycie następnego dnia. „Szwendacze” bo tak są nazywane zombie przez głównych bohaterów jak pewnie każdy z was się domyśla atakują wszystkie żywe istoty, ugryzienie powoduje po pewnym czasie przemianę w zombie, lecz głównym celem tych istot jest rozszarpanie ludzkiego ciała na kawałki.
    Fabuła skupia się na kilku grupach, czasami nie zależnym od siebie w większym stopniu próbującymi jakoś poukładać sobie życie w świecie, którymi rządzą nowe prawa. Powiedzmy jednak kilka słów o głównym bohaterze, czyli Rick Grimes – policjant (nie zdradzę w jakich okolicznościach poznajemy tą postać). Rick to główna postać z którą zaczynamy wędrówkę w postapokaliptycznym świecie, gdzie nie tylko zombie stanowią zagrożenie życia, ale też ludzie na skraju życia walczący o bezpieczeństwo własnych rodzin oraz pożywienie.

rick Osobiście polecam ten serial, ponieważ w porównaniu do filmów tego typu porusza on inne ciekawe kwestie. Obraz świata w którym trzeba się jakoś odnaleźć, gdy struktury społeczeństwa legły w gruzach. Wracając do osób które oglądają ten serial, przypominam – od 10 lutego wyszły już dwa nowe odcinki czwartego sezonu, a już w ten weekend kolejna odsłona. W polsce możemy oglądać serial na kanale FOX w poniedziałki o 22:00!

Informacja dla osób nie zdecydowanych, czy warto rozpoczynać oglądanie tego serialu to dodam jeszcze, że to Najchętniej oglądany serial w historii telewizji kablowej! Serial uzyskał nagrodę Emmy za wybitne osiągnięcia w dziedzinie charakteryzacji protetycznej i nominację do nagrody Złotego Globu dla najlepszego serialu dramatycznego. Krytycy uznali go za najbardziej trzymający w napięciu wśród seriali nadawanych we wszystkich sieciach  oraz najwspanialszy dreszczowiec, jaki kiedykolwiek wyprodukowano dla telewizji (Entertainment Weekly).

O autorze

Cafejka