Hyde park

Gdzie można wykorzystać rękawy foliowe?

Cafejka
Napisane przez Cafejka

Współcześnie rękaw foliowy jest najpopularniejszym materiałem stosowanym do produkcji opakowań. Rękaw ten posiada niezwykłe walory praktyczne i estetyczne. Dlatego większość producentów używa go przede wszystkim do zabezpieczenia, opakowywania oraz przechowywania różnych towarów. Ponadto znalazł on również zastosowanie w branży przemysłowej i budowlanej, a nawet w chemicznej. Współczesny rynek oferuje przezroczyste i kolorowe rękawy foliowe.

Rękaw foliowy – czym jest?

Obecnie rękaw foliowy to foliowy tunel nawijany na kartony rulon z otworami po obu stronach, który najczęściej produkowany jest z polietylenu o małej gęstości. W późniejszym etapie produkcji może stać się półrękawem foliowym lub workami foliowymi o konkretnych wymiarach. Rękawy foliowe wykonane są z bardzo trwałego materiału, dzięki czemu znajdujący się w nim produkt nie ulegnie zniszczeniom. Poza tym wyróżniają się wysoką odpornością na działanie substancji chemicznych oraz wilgoci, a także chronią przechowywane w nim przedmioty przed zabrudzeniami.

 Dodatkowo rękawy nie zawierają żadnych szkodliwych substancji. Zatem klient może w nich przechowywać produkty spożywcze. Z całą pewnością warto używać rękawy foliowe ze względu na ich wiele zalet.

Rękawy foliowy – gdzie można go stosować?

Oczywiście rękaw foliowy można używać do pakowania materiałów o przeróżnych rozmiarach, w szczególności przeznaczonych do dalszej dystrybucji. Jego główną zaletą jest możliwość samodzielnego decydowania o długości worka. Zatem ten rodzaj opakowania ułatwia składowanie towarów trakcie transportu oraz ich magazynowanie w magazynach.

Wbrew pozorom rękawy foliowe znalazły zastosowanie nie tylko w branży przemysłowej. Doskonale sprawdzi się on też w gospodarstwie domowym. Domownik może go też wykorzystać do przechowywania jedzenia. Zwłaszcza zamknięte rękawy foliowe nie pozwalają przedostać się drobnoustrojom i wilgoci do środka, dzięki czemu produkty spożywcze zachowują dłużej świeżość. Oprócz tego świetnie nadają się do pieczenia mięsa i warzyw. Pod wpływem ciepła rękaw zaczyna stopniowo pęcznieć, a wewnątrz opakowania przebiega właściwy obieg powietrza. W rezultacie jedzenie jest równomiernie podpieczone. 

Rękawy foliowe – ich alternatywne zastosowanie.

W obecnych czasach rękawy foliowe służą do zapakowania i magazynowania produktów. Jednak w rękawach wykonanych z polietylenu można zarówno kisić produkty spożywcze. Taka alternatywa dla tradycyjnych silosów umożliwia w znaczy stopniu zwiększyć jakość finalnego produktu przy równoczesnym zmniejszeniu kosztów i strat pokarmowych. Rękawy foliowe o odpowiedniej grubości pozwalają magazynować paszę, bez ryzyka zmarnowania części płodów.

Jak widać, rękawy foliowe sprawdzają się nie tylko w transporcie i przemyśle oraz mogą być wykorzystywane na wiele rozmaitych sposobów. Warto zaznaczyć, że ich wszechstronność, wytrzymałość, elastyczność oraz niski koszt wytwarzania sprawia, że cieszą się niezwykłą popularnością pośród przedsiębiorców, osób prywatnych i rolników. 

O autorze

Cafejka

Cafejka