Gry - artykuły

Co media mówią o grach.

video-games-left-4-dead-1920x1200-hd-wallpaper-400x250
Napisane przez Cafejka

Parę tygodni temu w środowisku graczy zawrzało. A wszystko za sprawą reportażu, który ukazał się na TVP 1. Mowa tutaj o reportażu na temat szkodliwości i brutalności gier video. Nie będę ukrywać, że graczem jestem od dziecka i brutalne produkcje są mi doskonale znane. Ale do rzeczy.

Od ładnych paru lat, media co jakiś czas publikują mniej lub bardziej zajadłe artykuły, reportaże, mające na celu wmówić nam, że gry video, a konkretniej – granie w nie, prowadzi do przemocy.

Choć temat z pozoru błahy, budzi wiele kontrowersji. Za każdym razem, gdy tylko zostanie poruszona kwestia wywoływania agresji poprzez mniej lub bardziej brutalne gry video – należy wypatrywać bitwy.
Bitwy, w której stronami są ci, którzy uważają, że gry komputerowe to czyste zło – narzędzie w rękach samego szatana, służące do splamiania człowieczej duszy; oraz ci, którzy w gry komputerowe grają od lat i nie mają problemu z panowaniem na emocjami. Z obu stron padają najróżniejsze argumenty.

Pytanie – kto ma rację?

Otóż sprawa jest bardziej skomplikowana – według psychologów u ludzi agresja jest wywołana problemami oraz trudnością w ich rozwiązywaniu. Zgadzam się z tą opinią, jednak chciałabym również dodać pewien argument, który jest notorycznie pomijany w mediach, a z którego wiele osób zdaje sobie sprawę. Chodzi o zachowania współczesnych rodziców, które negatywnie wpływają na dziecko. Niewątpliwie jednym z takich zachowań jest pozostawianie dziecka samemu sobie. Brak czasu często może prowadzić do sytuacji kiedy to nie my mamy wpływ na naszą pociechę, ale czynniki takie jak gry, czy bajki. Dziecko zaczyna czerpać wzorce zachowań z telewizji, czy internetu, co może prowadzić do późniejszych problemów. Poniżej przedstawiam krótki filmik z moim zdaniem na ten temat. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do oglądania.

http://www.youtube.com/watch?v=OCQh5OCym78

 

Autor: http://www.youtube.com/user/dziewczynygrajawgry

O autorze

Cafejka