Gry - artykuły

The Walking Dead : Season Two

The-Walking-Dead-Season-2-630x232
Napisane przez Cafejka

The Walking Dead : Season Two to kontynuacja jednej z najlepszych gier 2012 roku.  Cieszyła się i nadal cieszy ogromnym zainteresowaniem graczy oraz  otrzymała ona wiele nominacji do gry roku.

TheWalkingDead2-2013-12-18-16-13-48-23

Gra to przygodówka typu point’n’click, która bazuje na komiksach o tym samym tytule.

Głównym elementem z powodu którego stała się tak popularna to sposób w jaki gracz jest emocjonalnie angażowany  w wydarzenia w grze.To do gracza należy podejmowanie w kilka sekund kluczowych decyzji, których konsekwencje  często ponosi się do końca rozgrywki.

Duży wpływ na jej popularność  miał również  jakże lubiany przez ostatnie lata temat posapokaliptyczny, gdzie świat opanowany jest przez zombie.

Gra podzielona jest na pięć epizodów wydawanych cyklicznie co około 2 miesiące,podobnie jak poprzednik.

Tym razem wcielamy się w inną postać, lecz także znaną z piewszego sezonu.
Jest nią 9-letnia Clementine.

The-Walking-Dead-Season-2-Episode-1--All-That-Remains-episodic-game-review

W drugim sezonie jednak musi liczyć na samą siebie, przestać wspominać utraconych bliskich i wziąć się w garść, bo w przeciwnym razie nie przeżyje długo w świecie opanowanym przez zombie i ocalałych, którzy często nie są przyjaźnie nastawieni.

Poraz kolejny przeżywamy niezwykłe przygody –  poznajemy nowych bohaterów, walczymy o przetrwanie, rozwiązujemy zagadki, podejmujemy trudne decyzje .

Gra skupia się przede wszystkim na ciekawych i wspaniale zrealizowanych sekwencjach filmowych a nie na wymagających zręczności elementach, do których doświadczenie w grach byłoby niezbędne.

Sprawia to, że jest to świetny wybór, także dla osób, które nie grały nigdy w gry lub grają  „od czasu do czasu”.

O autorze

Cafejka