Gry - recenzje

Dust : An Elysian tail

DUST AN ELYSIAN TAIL
Napisane przez Cafejka

Za dużo wolnego czasu a na rynku brakuje ciekawych i wartych zagrania RPGów. Co robić?
Polecam wspomóc charytatywnie i dostać w paczce gier „Dust: An Elysian Tail” za niewielkie pieniądze ! Kupując Humble Bundle ( humblebundle.com oferta ważna do 4 marca 2014) nie spodziewałem się, że płacąc średnio 2 złote za każdą z gier znajdę tam taką, która się okaże jedną z lepszych gier akcji RPG w jakie miałem okazje zagrać. A Warto…

Autorem gry jest Humble Hurts a właściwie Dean Dodrill, ponieważ jest to jednoosobowe studio. Dust: An Elysian Tail najłatwiej opisać jako platformową grę akcji z wieloma elementami RPG i niezwykle ciekawą opowieścią wzorowaną na filmie animowanym Elysian Tail.

Wymienić trzeba nie jednego a trech bohaterów tej gry : Dust, Abrah i Fidget.

Dust to zakapturzony bohater, który walczy wraz z magicznym mieczem Abrahem, który… mówi.

Jest jeszcze Fidget, która jest wiernym towarzyszem Dusta od początku ich przygody, mimo niebezpieczeństw z jakimi przyjdzie się nam zmierzyć. Jednak naszym głównym zadaniem jest wyjaśnienie przeszłości Dusta.

GRAFIKA :

Grafika to ważny i odróżniający tę grę od innych aspekt. jest ona kolorowa, ręcznie malowana.

Jednak największe wrażenia robią graficzne efekty walki. Gdy Dust zaczyna wymachiwać mieczem i używać swoich technik jest on na ekranie wszędzie. Efekty walki potrafią przysłonić cały krajobraz, a mimo to, nadal mamy pełną kontrolę nad tym co się dzieje.

MASH THE BUTTONS !!!!!!!!!

Po pierwszych kilku efektowniejszych walkach nazwałem ją „Devil May Cry w 2D”.Bo ta gra również stawia głównie na walkę. To ona dostarcza w tej grze najwięcej przyjemności. Dust tylko używając miecza posiada kilka kombinacji uderzeń. Z czasem poznajemy coraz to nowe techniki, które urozmaicają i tworzą nowe kombinacje. A jest jeszcze nasza towarzyszka Fidget! Posiada  ona moce, które same w sobie zadają dodatkowe obrażenia. Jednak największą efektywność oraz efektowność osiągają gdy zostaną połączone wraz z atakami Dusta.

Dust-An-Elysian-Tale-Screenshot-Wallpaper-The-End

ELEMENTY RPG :

Dust: An Elysian Tail posiada elementy RPG, które urozmaicają rozgrywkę.Co zdobyty poziom dostajemy punkty rozwoju, które przydzielamy do jednej z czterech kategorii.

 Pozwalaja to na wybranie ścieżki rozwoju swojej postaci. Po drodze spotykamy również podróżnych sprzedawców od których możemy kupić mikstury, zbroje, bronie, wyposażenie oraz materiały, które później wykorzystujemy na wiele sposobów.

Poza wykonywaniem głównych zadań znajdziemy wiele sekretów, skrzyń oraz uwięzionych przyjaciół, co pozwala na chwilowe oderwanie się od głównego wątku fabularnego.

A JEDNAK…

Gra nie jest idealna. Niestety należę do starszego pokolenia graczy więc gry, które kończy się w 3-4 dni zostawiają niedosyt, jednak trudno oczekiwać dłuższej gry, skoro stworzyła ją jedna osoba.

Z racji rzadkiego grania w platformowe gry 2D spodziewałem się, że poziom normalny to będzie szczyt moich możliwości. Jednak w tej grze poziom normalny oznacza poprostu łatwy. Jeśli ktoś chciałby zagrać w tą grę polecam śmiało rozpocząć od wyższego.

http://www.youtube.com/watch?v=_MVaAZcxb54

PODSUMOWANIE :

+ oryginalna grafika

+ wciągająca fabuła

+ TE EFEKTY WALKI WOOOOOOOW !!!

+ wiele sekretów do odkrycia

– krótka

– normalny poziom trudności = łatwy

– wymóg posiadania Windows Media Playera by cutscenki działały prawidłowo

O autorze

Cafejka