Hyde park

Kilka słów o technikach wykonywania naklejek i wzorów na ścianie

naklejki na ścianę
Napisane przez Cafejka

Czy często zastanawiacie się, co można by zmienić w mieszkaniu, żeby uatrakcyjnić jego wygląd? Podpowiemy Wam, w jaki sposób wpłynąć na urozmaicenie charakteru pomieszczenia za pomocą naklejek na ścianę. Od razu powiedzmy, że należą one do najbardziej przyciągających uwagę elementów dekoracji i stanowią najnowszy sposób ozdabiania pomieszczeń.
Dlaczego? Na tak postawione pytanie odpowiedź wydaje się oczywista. Naklejki na ścianę są z jednej strony funkcjonalne, z drugiej natomiast doskonale nadają się do uzyskania w pomieszczeniach niebagatelnego charakteru. Jest to możliwe dzięki licznym wzorom i formom.

W jaki sposób wykonujemy naklejki na ścianę?

Nasuwa się bardzo klarowne spostrzeżenie – w bardzo prosty. Spróbujmy jednak przybliżyć technikę wykonywania naklejki na ścianę zarówno przy użyciu szablonu malarskiego, jak i za pomocą folii transportującej.

Z samoprzylepnej, dość miękkiej i elastycznej folii PCV wycinamy naklejki na ścianę i staramy się przenosić na podłoże wzór w całości, ponieważ równomierne przyklejenie poszczególnych elementów mogłoby okazać się dosyć uciążliwe. Naklejenie całego wzoru ułatwi nam taśma transportująca, którą następnie odklejamy.

Wskazane byłoby jednak – dla uzyskania lepszego efektu – pozostawienie folii transportującej na chwilę, żeby przy wygładzaniu wzoru już na ścianie nie uszkodzić jego brzegów. Sama folia jest produktem w najlepszym gatunku i doskonale zabezpiecza kolory wzoru, jednak od naszej cierpliwości i dokładności zależy końcowy wynik pracy.

Proszę zwrócić uwagę, że technika wykonywania naklejek na ścianę do złudzenia przypomina wykonywanie dziecięcych tatuaży, a co ważniejsze jest tak samo łatwa. O ile jednak tatuaże po kilkakrotnym myciu ulegną wytarciu, o tyle naklejki na ścianę są wyjątkowo trwałe i odporne na ścieranie. Co więcej, można je myć wielokrotnie i nawet przez wiele lat nie stracą ani barwy, ani pięknej formy.

Artystyczne wzory na ścianie można wykonywać poza tym za pomocą szablonów malarskich, które w znacznym stopniu ułatwiają pracę. Technika korzystania z szablonu jest bardzo prosta, ponieważ wystarczy przyłożyć wzornik i równomiernie wypełnić go farbą. Idealnym narzędziem przydatnym w czasie wykonywania tej części pracy będzie na przykład gąbka, ponieważ wystarczy chwilę odczekać aż nasiąknie farbą i można śmiało nanosić ją na wycięty wzór. Odklejenie szablonu od ściany nie jest kłopotliwe, gdyż zastosowany w nim klej wyróżnia się odrobinę mniejszą kleistością, dzięki czemu szablon po oderwaniu nie pozostawia nawet najmniejszych śladów.

Szablon malarski posiada samoprzylepną taśmę, a więc wzór nie ulegnie ani przesunięciu, ani zdeformowaniu. Trzeba jedynie pamiętać o tym, żeby nie przesadzić z ilością farby. Zamalowujemy bowiem wycięty wzór i sami tworzymy, a po odklejeniu szablonu z radością podziwiamy swoje dzieło
.
Naklejki na ścianę to nie tylko rodzaj dekoracji, ale także idealny sposób na odkrywanie własnych możliwości i zdolności. To jednocześnie doskonała zabawa dla całej rodziny, a radość i satysfakcja z osiągniętych wyników jest nie do przecenienia. I jak tu nie poddać się nowym trendom, skoro z jednej strony są one atrakcyjną formą rozrywki, z drugiej natomiast w niebanalny sposób zmieniają charakter wnętrza. A przy tym są eleganckie, niezwykle kolorowe, kunsztownie zaprojektowane z dużym znawstwem oczekiwań i upodobań potencjalnych klientów. Każdy wśród wzorów na pewno znajdzie taki, który go zachwyci, zarówno różnorodnością kolorystyki, jak i doskonałą jakością.

O autorze

Cafejka