Moda

Jak nosić pas do pończoch?

Cafejka
Napisane przez Cafejka

Pas do pończoch przez dłuższy czas był wyznacznikiem elegancji i szyku. Dzięki niemu każda kobieta mogła poczuć się jak dama. Obecnie zainteresowanie pończochami powoli opada. Kobiety dystansują się od tego typu bielizny. Coraz ciężej jest też o produkty wysokojakościowe, które zapewnią komfort i wygodę w noszeniu.

Jednak nie zawsze rajstopy są odpowiednim rozwiązaniem. Zdarza się, że kobiecie zależy na szyku i chce atrakcyjnie w sukience. W takim wypadku sięga po pończochy. Pojawia się jednak dylemat, jaki dobrać do nich pas. Warto zasięgnąć w tym celu kompleksowej wiedzy, aby wybrać najlepszy dla siebie model.

Rodzaje pasów do pończoch

Rozróżniamy cztery różne model pasów do pończoch. Najczęściej wybierany jest pas cienki. Swoją popularność zawdzięcza niewielkim rozmiarom i atrakcyjnym wzorom. Nie nadaje się on jednak do codziennego noszenia. Aby zapewnić sobie jak najwięcej komfortu, można zakupić w tym celu pas półpełny. Czy chcemy nosić pończochy codziennie, czy tylko na specjalne okazje, tego rodzaju pas zapewni największą uniwersalność i dobrą nośność na talii i biodrach. Jeżeli zaś zależy nam na optycznych poprawieniu sylwetki i na efekcie płaskiego brzucha, można skorzystać z pasu pełnego. Nosi się go tylko na talii i ma funkcje modelujące. Podobnie jest w przypadku pasów formujących, noszonych za pośladkami. Mogą one podkreślić zarówno naszą pupę jak też wcięcie w talii. Dzięki nim będziemy wyglądać szczuplej.

Wygoda przede wszystkim

Niezależnie od oczekiwanych rezultatów i wybranego modelu, najważniejsze jest nasze samopoczucie. Nie możemy czuć, że cokolwiek nas upina. Nie żyjemy przecież w czasach gorsetów, przez które traciłyśmy kiedyś przytomność. Warto zawsze postawić na wygodę i naturalność. Pas do pończoch nie może ani się przekręcać, ani marszczyć. Musi on być niczym druga skóra. Noszenie go powinno być przyjemnością, a nie karą.

Jak zakładać pończochy do pasa

Istnieją dwa typy pończoch: silikonowe i przyczepiane do pasa. Te pierwsze są samonośne. Nie wymagają żadnych innych akcesoriów, trzeba jednak mieć na uwadze, że wstawka silikonowa może z czasem się zużyć, co spowoduje niechciane zsunięcie się pończochy z nogi.

Po założeniu pończoch przypinamy je do pasa za pomocą pasków. Trzeba mieć na uwadze, aby były one odpowiednio napięte. W przeciwnym razie pończochy będą albo na nas wisieć, albo nas upinać. Podstawowe zasady noszenia zalecają, aby pończochy nie sięgać pośladków. Optymalna wysokość to 2/3 a ¾ uda. Dzięki temu uzyskamy najlepszy wizualnie efekt.

Aby pas do pończoch stał się nieodzownym elementem naszej garderoby, musimy odszukać odpowiedni jego model. Dzięki temu noszenie pończoch przestanie być trudne. Warto wypróbować kilka rodzai pasów, aby wybrać taki, który podkreśli nasze atuty. Dobrze jest tutaj postawić na jakość wykonania i wygodę w trakcie noszenia. Nie ma co ukrywać, że pończochy są bardziej atrakcyjne od rajstop. Używanie ich to sztuka, którą można łatwo opanować. Dzięki temu mogą stać się one codziennym dodatkiem do sukienek.

O autorze

Cafejka

Cafejka