Lifestyle

Jak praktycznie zaprojektować szklaną kabinę łazienkową?

Cafejka
Napisane przez Cafejka

Aktualne trendy łazienkowe

Trendy w wystroju wnętrz zmieniają się bardzo dynamicznie – co roku właściwie modne są zupełnie inne akcenty. Dlatego więc zdawać by się mogło, że nie warto kierować się modą, bowiem po kilku latach łazienka będzie nadawać się do wymiany. Jeżeli staje się przed wyzwaniem urządzenia od podstaw nowego pomieszczenia, a nie ma się na nie konkretnego pomysłu, warto zdać się właśnie na gust dekoratorów wnętrz wyznaczających trendy.

Obecnie bardzo modny jest łazienkowy minimalizm. Taka prostota w wystroju kultywowana jest już od kilku lat – zmieniają się jedynie poszczególne akcenty dopełniające wizerunek wnętrza. Zgodnie z tymi trendami idealna łazienka powinna być więc przejrzysta, funkcjonalna i elegancka (w swej prostocie, rzecz jasna). Coraz częściej zupełnie rezygnuje się z wanien, na ich miejsce zaś konsumenci najchętniej wybierają kabiny prysznicowe na wymiar. Rozwiązanie takie ma wiele zalet – przede wszystkim kabina taka jest idealnie dostosowana do konkretnego pomieszczenia oraz potrzeb domowników (pod względem rozmiarów, kształtu, a także materiału).

W zapomnienie zaczynają również odchodzić drzwi prysznicowe. Właściciele łazienek coraz częściej rezygnują z tradycyjnych kabin prysznicowych na rzecz pryszniców otwartych. Zazwyczaj nie są one w ogóle oddzielone od reszty pomieszczenia (lub ewentualnie jedną, szklaną ścianą) – jedyne, po czym można poznać, że dana część łazienki pełni funkcję prysznica, to podłoga nachylona pod niewielkim kątem, by woda mogła swobodnie spływać do odpływu.

Jeśli zaś chodzi o kolory i tworzywa, dekoratorzy wnętrz polecają wybieranie tych najbardziej uniwersalnych, jak na przykład biel, odcienie szarości, a nawet czerń. Do tej ostatniej należy jednak podejść z rozwagą – jeżeli już bardzo chce się mieć w swej łazience akurat ten kolor, najlepiej zdecydować się na jedną ścianę pokrytą czarną farbą. Najbezpieczniejsze – a także najbardziej eleganckie – są z całą pewnością szarości. Stanowią one ponadto idealne tło dla każdego rodzaju ozdobnych kafelków, na przykład wzorzystych lub metalicznych, a także do różnorodnych ozdób.

Co do ozdób, aktualnie największym powodzeniem cieszą się te złote lub srebrne. Wprowadzają one do łazienki atmosferę luksusu i elegancji, a ponadto warto pamiętać, że zarówno złoto, jak i srebro nigdy nie wychodzą z mody!

Kabina idealnie dostosowana do łazienki

Najważniejszym elementem każdej łazienki jest z całą pewnością wanna lub prysznic, w zależności od preferencji właścicieli. Kabiny prysznicowe na wymiar stanowią świetną alternatywę dla tych osób, które nienawidzą kąpieli w wannie (wbrew pozorom posiadają one liczne wady – są choćby bardzo czasochłonne). Największą zaletą takich kabin jest to, że są one idealnie dostosowane do konkretnej łazienki – zarówno pod względem kształtu (bowiem kabiny prysznicowe na wymiar mogą być wykonywane również w bardzo niecodziennych i nieregularnych kształtach), jak i rozmiaru.

Bardzo funkcjonalnym oraz designerskim rozwiązaniem są prysznice zabudowane, do których wystarczy dokupić drzwi prysznicowe. Decydują się na nie zwłaszcza posiadacze bardzo małych łazienek, w których każdy centymetr jest na wagę złota.

Więcej informacji znajdziecie na https://www.szyby-dekoracyjne.pl/project/kabiny-prysznicowe/

O autorze

Cafejka

Cafejka