Hyde park

Koronawirus a nauka w domu: jak wybrać krzesło biurowe dla dziecka?

Cafejka
Napisane przez Cafejka

Czas światowej epidemii koronawirusa skutecznie powstrzymał wszystkich uczniów przed wizytami w szkole. Jednak przedłużający się czas zamkniętych szkół sprawia, iż niezbędne okazuje się realizowanie materiału w domu. Nasza pociecha każdego dnia zdobywa wiedzę w zaciszu domowym, a żeby ten czas edukacji płynął w jak najbardziej komfortowych warunkach, warto wyposażyć pokój dziecięcy w wygodne i odpowiednie dla sylwetki dziecka krzesło biurowe. Obecnie na rynku możemy znaleźć setki, jeśli nie tysiące różnych odmian krzeseł w każdym przedziale cenowym. Na co zwrócić uwagę wybierając krzesło dla dziecka?

Zwróć uwagę na najważniejsze elementy

Najważniejszymi kwestiami związanymi z krzesłem biurowym jest odpowiednie wyprofilowanie, umożliwiające dziecku utrzymywanie zdrowej postawy przez cały okres użytkowania krzesła. Krzesło powinno być wyprofilowane w taki sposób, by nasz kręgosłup na oparciu mógł przyjąć kształt litery S. Dodatkowo sam tył musi stanowić też odpowiednie oparcie dla pleców. Jeżeli mamy więcej dzieci, powinniśmy zainwestować w krzesło ergonomiczne z regulowaną wysokością. To bardzo ważna cecha każdego krzesła biurowego, szczególnie, kiedy korzystać będzie z niego większa ilość dzieci. Warunkiem zdrowej postawy podczas pracy siedzącej jest utrzymanie stóp na podłożu oraz kolan zgiętych pod kątem 90 stopni. Jak powszechnie wiadomo, nasze dzieci rosną w błyskawicznym tempie, dlatego tak istotne jest by wraz ze zwiększającym się wzrostem, móc bez problemu dokonać regulacji krzesła. Ostatnią cechą krzesła, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, jest podstawa krzesła. Wybierajmy krzesła biurowe z pięcioramienną podstawą, która uniemożliwia wywrócenie krzesła. Dziecko siedzące na takim krześle ma zagwarantowaną stabilność i bezpieczeństwo użytkowania nawet podczas gwałtownych ruchów. 

Dodatkowe funkcjonalności krzesła biurowego 

 Oprócz podstawowych cech krzesła biurowego warto również zwrócić uwagę na mniej istotne, ale przydatne funkcjonalności, które mogą sprawić, iż fotel obrotowy dla dziecka gwarantuje świetny komfort użytkowania. Po pierwsze regulacja odchylenia oparcia. Jest to bardzo przydatna cecha która pozwala na dopasowanie kąta nachylenia oparcia do naszych obecnych potrzeb. W chwilach relaksu i odpoczynku możemy dokonać odpowiedniej regulacji naszego krzesła, co znacznie umili czas nauki dziecka. Dobrej jakości krzesło do biurka dla dziecka może posiadać również dodatkowe elementy jak zagłówek umożliwiający podparcie głowy, podkolannik, który wspiera zdrową postawę siedzenia poprzez wymuszania kąta prostego pomiędzy udem a podudziem oraz ewentualnie stolik, który przykręcony może stanowić samowystarczalne centrum dowodzenia bez stołu. 

Jaki przedział cenowy dobrego krzesła biurowego?

Na rynku dostępnych są setki jeśli modeli krzeseł biurowych dla dziecka. Najtańsze modele są dostępne już od 100 złotych. Warto jednak zrezygnować z tego typu zakupu, gdyż kupując tanie i nieergonomiczne krzesło dla naszego dziecka, wyrządzimy mu więcej krzywdy niż pożytku. Warto zainwestować w krzesło, którego cena zaczyna się od 200, 250 złotych. Dobra jakość krzesło zapewni naszemu dziecku zdrowy i komfortowy czas podczas nauki. 

O autorze

Cafejka

Cafejka