Recenzje książek

„Chłopcy 2. Bangarang” Jakub Ćwiek

178842-155x220
Napisane przez Cafejka

„Chłopcy 2. Bangarang” to kontynuacja tomu pierwszego. Dzwoneczek obawia się, że Piotruś może wykryć ślady magii, więc zakazuje Chłopcom używania cudownego proszku. W tej sytuacji jedynym wyjściem na zarobkowanie wydaje się odnowienie zrujnowanego lunaparku, w którym mieszkają i rozkręcenie biznesu. Utrudniać im to zamierzają podejrzani przedsiębiorcy, konkurencyjne gangi oraz zdrajcy.

 

W tym tomie Jakub Ćwiek rozbudowuje świat Chłopców, który w pierwszej części był w większości owiany tajemnicą. Dowiadujemy się, że motocyklowy gang „Zagubieni Chłopcy” to organizacja międzynarodowa. Poznajemy również więcej szczegółów dotyczących ucieczki z Nibylandii. Odwiedzamy Paragona, który postanowił stać się dorosłym i się ożenił. Zaglądamy też w przeszłość, aby zobaczyć jedynego mężczyznę, którego Chłopcy skłonni są nazywać tatą..

W tej części większą rolę odgrywa Kubuś, pojawiają się też nowi bohaterowie.

Oczywiście książkę cechuje rozpoznawalny styl autora. W pierwszym tomie były momenty zabawne oraz refleksyjne. Język jest odpowiedni dla tej powieści czyli jest tu dużo mocnych słów. Polecam ją fanom autora oraz osobom lubiącym motocyklowe przygody.

 

Recenzja dla:

Wydawnictwa SQN

O autorze

Cafejka