Recenzje książek

” Elena. Burzliwe lato” Nele Neuhaus

elena burzliwe lato01
Napisane przez Cafejka

„Elena. Burzliwe lato” to kontynuacja młodzieżowej powieści Nele Neuhaus „Elena. Wygrać z losem”. Książka ta została wydana nakładem wydawnictwa Media Rodzina całkiem niedawno.

 
W poprzednim tomie rodzice Eleny przejeli po jej dziadku spory dług, który musieli spłacać w ratach. Związek głównej bohaterki i jej ukochanego napotyka na wiele przeszkód z powodu kłótni między ich rodzinami. Drugi tom powieści opisuje dalsze losy ich młodzieńczej miłości. Wiele spraw się zmienia. Na przykład Fritzi, ukochany koń dziewczyny, jest zdrowy i bierze udział w zawodach jeździeckich. Z tego powodu Elena rzadziej spotyka się z Timem, gdyż wcześniej trening Fritziego był pretekstem do potajemnych, popołudniowych randek na łące. W szkole Elenie na złość robi znienawidzona przez nią koleżanka z klasy, która kiedyś zrobiła sobie zdjęcia z Timem i teraz się nimi wszystkim chwali. Dodatkowo ktoś potem z ukrycia pstryka fotkę naszej parze zakochanych i wrzuca ją na portal społecznościowy, gdzie pojawiają się szydzące komentarze. Powstaje bardzo szybko grupa w sieci, gdzie nasza bohaterka jest wyśmiewana. Jej przyjaciółka, Melike, postanowiła odegrać się na ich znienawidzonej koleżance ze szkoły i w tym celu tworzy odwetową grupę na portalu. Zemsta się udaje i przez to Ariane nie pojawia się długo w szkole z powodu wstydu.

Podczas wakacji, na zawodach jeździeckich brat dziewczyny prawie wpada pod ciężarówkę przez własną nieuwagę. W samą porę ratuje go Tim. Czy ten czyn zakończy konflikt między rodzinami i nastolatkowie nie będą musieli ukrywać swojego związku?

Tego dowiecie się po lekturze!

 

W tej książce język i styl są bez zarzutu, tak jak w poprzednich powieściach Nele Neuhaus. Tempo akcji jest odpowiednie. W trakcie czytania co jakiś czas dzieje się coś nowego, co nie pozwala oderwać się od lektury. Gorąco polecam!!

 

 

O autorze

Cafejka