Recenzje książek

„Ginko. Księżycowy miesiąc” – Karolina Michalska

ginko
Napisane przez Cafejka

„Ginko. Księżycowy miesiąc”Karoliny Michalskiej to młodzieżowa powieść fantasy. Oprawa graficzna książki jest ładna, utrzymana w odcieniach niebieskiego i kolorze białym, co przyciąga wizualnie.

 

Cała historia rozpoczyna się bardzo mrocznie. Otóż główną bohaterką jest Ginko czyli Nicole De Vries. Mężczyzna jest genetykiem, który postanowił zbadać świat demonów, w tym celu poślubił matkę dziewczyny – demonice. Z różnych powodów Alvaro zostawił swoją córkę na ulicy. Jednak Ginko to yokai – Kobieta z cechami demona (w tym wypadku kocimi), która zdaje sobie sprawę z własnych mocy i potrafi je wykorzystać w wymagających tego sytuacjach. Jednakże tkwiące w niej instynkty kazały jej zabijać ludzi. Z tego powodu władze miasta wystawiły nagrodę za schwytanie dziewczyny. Główna bohaterka jednakże nie daje się złapać. Wszystko się zmienia, gdy spotyka Sensei i zaczyna dla niej pracować. Staje się przez to płatną zabójczynią. Po więcej zapraszam do lektury.

Autorka wykreowała mroczny świat, gdzie roi się od demonów.

Jej to powieść oryginalna w swoim gatunku opowiadająca o dziewczynie żądnej walki, krwi i adrenaliny. Nie liczą się dla niej dobra materialne, uwielbia podróżować i odkrywać nowe miejsca.

Zachęcam do lektury tej pozycji.

 

 Za egzemplarz recenzyjny książki dziękuję Wydawnictwu WFW.

 

Tytuł: „Ginko. Księżycowy miesiąc”

Autor: Karolina Michalska

Wydawnictwo: WFW

Ilość stron:356

Gatunek: Fantasy

Ocena:9/10

 

Recenzja z: http://ksiazkitopasja.blogspot.com/

O autorze

Cafejka