Recenzje książek

Grzegorz Hybiak – „Stowarzyszenie Aniołów” e-book

po
Napisane przez Cafejka

„Stowarzyszenie Aniołów” to pierwsza powieść w formacie ebooka, którą miałam przyjemność czytać. Jest to również opowieść o dobrym człowieku. Po tej pozycji nie spodziewałam się zbyt wiele, ponieważ obawiałam się, że będzie to kolejna typowa powieść o aniołach. Jednak okazała się inteligentną lekturą.

Autor książki mieszka w Poznaniu, gdzie studiował na Uniwersytecie Ekonomicznym. Do niedawna pracował w agencji reklamowej. Od wielu lat jest czynnym miłośnikiem sportu i samodoskonalenia.

 Główny bohater to Robert, trzydziestoletni mężczyzna, mający pracę, znajomych, ulubione lokale. Wiedzie poukładane życie. Pewnego dnia, w czasie przerwy w pracy, spotyka anioła – Alberta Solskiego, który chce odmienić jego żywot. Cena jest bardzo wysoka. W zamian za szansę na ciekawsze życie nasz bohater musi poświęcić się idei głoszonej przez nieznajomego. Po długim namyśle Robert decyduje się zaryzykować i zostawia za sobą przeszłość. W tym celu dostaje się do tajnego stowarzyszenia i ryzykuje życiem podczas wypełniania trudnych misji. Po drodze spotyka wyjątkową przyjaźń, odkrywa mroczne tajemnice i słodkie sekrety. Odnajduje prawdziwą miłość, ale też napotyka ludzi ogarniętych bezduszną chciwością.
 

Dokąd zaprowadzi go ta przygoda?

 

„Stowarzyszenie Aniołów” to opowieść, w której bezgraniczne okrucieństwo zderza się z głęboką miłością i przyjaźnią. Ukazuje skutki złych oraz dobrych wyborów,wartość przyjaźni oraz siłę mamony. Książka jest tak skomponowana, że znajdziemy w niej niezwykłą atmosferę, przebłyski humoru i sporo ciekawych pomysłów oraz zwiedzimy kawałek świata. Język jest zrozumiały, wielkość czcionki w ebooku jest idealnie dopasowana. Jest to książka zmuszająca czytelnika do refleksji nad własnymi wyborami w życiu.

 

O autorze

Cafejka