Recenzje książek

„PROJEKT ROSIE” – Graeme Simsion

rosie
Napisane przez Cafejka

„Projekt Rosie” to trzecia książka z serii”Gorzka Czekolada”, którą miałam okazję przeczytać. Ta seria z każdą kolejną powieścią jest coraz bardziej zachwycająca. Tym razem autorem jest Graeme Simsion.

 

Główny bohater powieści to Don Tillman. Don to profesor genetyki, schematyczny naukowiec, żyjący w swoim własnym świecie, delikatnie odstający od normy zachowań prawidłowej dla reszty społeczeństwa. Ma życie poukładane według harmonogramu, w którym nie ma miejsca na wykroczenie poza ramy czasowe przeznaczone na każdy punkt dnia oraz nieplanowane wydarzenia. Profesor zawsze ma ten sam schemat działania, trzyma się planu dnia i wydaje się, że mu to odpowiada. Pewnego dnia ten lekko szalony genetyk postanawia znaleźć sobie żonę i w tym celu rozpoczyna projekt „Żona”. Sporządza kilkunastostronicowy kwestionariusz, którym zawarte są wymagania i kryteria jakie musi w stu procentach spełniać kandydatka na jego małżonkę. Niespodziewanie w życiu naszego bohatera pojawia się Rosie. Dziewczyna w ogóle nie spełnia wymagań profesora wobec potencjalnej kandydatki na żonę, lecz wcale nie musi ich spełniać dlatego, że jest znajomą jego przyjaciela, poszukująca swojego biologicznego ojca. W tym celu idzie do Dona, genetyka specjalisty. Dla Tillmana na początku jest to tylko chwilowe opóźnienie w realizacji projektu „Żona”, lecz mimo to pomaga jej w odnalezieniu ojca. W czasie trwania projektu „Ojciec” Rosie staje się dla genetyka kimś więcej. Czy uda się pogodzić żywiołowe podejście tej zwariowanej ze schematycznym życiem Dona? Tego dowiecie się sami podczas lektury tej książki. 

„Projekt Rosie” komedia romantyczna, w której akcja ma naprawdę szybkie tempo rozwoju wydarzeń. Wyróżnia się ona spośród schematycznych komedii romantycznych niespotykanym humorem znajdującym się na prawie każdej stronie powieści. Barwna plejada postaci wyróżnia się na tle bohaterów większości komedii romantycznych, a ich perypetie wielokrotnie wywołały na mojej twarzy uśmiech. Czytając dobrze się bawiłam, więc gdy kończyłam lekturę chciałam, aby to jeszcze nie był koniec przygody z Rosie i Donem. Polecam na nudę oraz poprawę humoru.

 

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Media Rodzina.

 

 

Tytuł: „Projekt Rosie”

Autor: Greame Simsion

Wydawnictwo: Media Rodzina

Ilość stron: 319

Gatunek: Komedia romantyczna

Ocena:10/10

O autorze

Cafejka