Recenzje książek

„Żar Nocy” Sylvia Day

zar-nocy
Napisane przez Cafejka

„Żar Nocy” to kontynuacja serii Strażnicy Snów,w której sny mieszają się z jawą, a bohaterowie przeżywają wielkie namiętności oraz walczą o swoje światy, odkrywają również najsilniejsze z uczuć – miłość.

 Stacey to główna bohaterka, która ciężko pracuje, jest samotną matką i niezwykle ciepłą kobietą. Connor to pełen zapału prawdziwy wojownik i oddany przyjaciel. Gdy ich losy się przeplatają, budzą w sobie ogromną namiętność, uczą się miłości, oddania i zaufania. Wraz z przyjaciółmi zmuszeni będą odbyć nie jedną walkę i pokonać wiele Koszmarów oraz stawić czoła lękom. Nie spodziewają się, jak wiele będzie ich to wszystko kosztować.
„Żar Nocy” jest bardziej rozbudowany i ciekawszy od książki „Rozkosze Nocy” (poprzedniej powieści z tej serii) – zawiera więcej wątków mitologicznych, fantastycznych i historycznych. Uwielbiam tego typu książki, gdyż zaostrzają mój apetyt na kolejne tytuły w tym klimacie. Oczywiście romans i erotyka też występują, lecz nie jest ich tak wiele jak w poprzednim tomie. W książce znajdują się też bezpruderyjne sceny seksu. Historia jest dość mocno przewidywalna. Oto samotna matka spotyka faceta idealnego pod każdym względem. Wiadomo, że każda kobieta o takim marzy. Ta książka utwierdza czytelnika w ogólnie przyjętych stereotypach, że kobieta szuka oparcia w mężczyźnie i chce, żeby był on tym wyśnionym jedynym.
„Żar Nocy” zasługuje na pozytywną ocenę. Czas poświęcony na lekturę tej powieści mija błyskawicznie. Napisana jest miło i przyjemnie. Powieść Sylvi Day to książka czysto rozrywkowa z mitologią oraz innymi światami w tle. Bohaterowie z pierwszej części nie zniknęli, ich dalsze losy również są opisane w tej książce. Powieść polecam fanom autorki i tego typu tematyki.

 

Tytuł:”Żar Nocy”

Autor: Sylvia Day

Wydawnictwo: Muza S.A

Ilość stron: 320

Ocena: 9,5/10

O autorze

Cafejka