Kulinaria

Wiosenne propozycje niezwykłych festiwali dla miłośników dobrych trunków i jedzenia

Napisane przez Cafejka

Wiosenne propozycje niezwykłych festiwali dla miłośników dobrych trunków i jedzenia Festiwal nie musi kręci się wokół muzyki – trunki i jedzenie to również świetny pretekst do imprezy. Początek wiosny upłynie pod znakiem festiwali piwnych, które odbędą się we Wrocławiu i Katowicach, z kolei Warszawa zachęca do przejścia na zieloną stronę mocy za sprawą kolejnej edycji niezwykle popularnego Wege Festiwalu. Wiosenne propozycje niezwykłych festiwali dla miłośników dobrych trunków i jedzenia

Silesia Beer Fest po raz 8

W kwietniowy weekend 17 i 18 kwietnia katowicki spodek zmieni się w mekkę piwowarów i fanów kraftów za sprawą ósmej edycji Silesia Beer Fest. Tym razem w strefie wystawców pojawi się ponad 30 browarów rzemieślniczych z całej Polski, które na Śląsk przywiozą zarówno swoje flagowe trunki, jak i te przygotowane specjalnie z myślą  o festiwalu. Jednak możliwość delektowania się piwem najwyższej klasy to nie wszystko, co ma do zaoferowania Silesia Beer Fest. W ramach imprezy przewidziano także wykłady i warsztaty o tematyce piwowarskiej, strefę piwowarów domowych, którzy chętnie podzielą się tajnikami warzenia z tymi, którzy stawiają na tym polu pierwsze kroki, jak  również strefę degustacyjną i poświęconą grom planszowy. Na imprezie z alkoholowym motywem przewodnim nie mogło również zabraknąć jedzenia, które zapewni strefa foodtruckowa.

Stolica jest wege

Coś dla ciała i ducha czeka na uczestników Wege Festiwalu w Warszawie, który odbędzie się już po raz siódmy. To świetna okazja, żeby zapoznać się z ofertą najlepszych wegańskich i wegetariańskich marek z całego kraju, jak również spróbować roślinnych pyszności przygotowanych przez wystawców z całej Polski. Organizatorzy zapowiadają, że na festiwalu pojawi się kilkadziesiąt stoisk z przepysznym jedzeniem, ale Wege Festiwal w Warszawie to wydarzenie nie tylko kulinarne. Strefie gastro towarzyszyć będą te poświęcone kosmetykom wegańskim i z nurtu cruelty free oraz modzie, gdzie pojawią się marki, które zrezygnowały ze stosowania elementów pochodzenia zwierzęcego. Wege Festiwal to również świetna impreza dla przedsiębiorców, którzy chcieliby poszerzyć swój asortyment o produkty wegetariańskie lub wegańskie. Impreza odbędzie się 8 marca w warszawski Pałacu Kultury i Nauki.

Kosmiczny wyścig po krafty

Najlepsze piwa zapewniają doznania smakowe nie z tej ziemi – ta myśl przewodnia przyświeca organizatorom kolejnej edycji festiwalu Beer Geek Madness, który na dobre wpisał się na imprezową mapę Wrocławia. Organizowana do 2014 roku impreza cieszy się ogromnym powodzeniem wśród fanów piw rzemieślniczych, dlatego na festiwalu w 2020 roku postanowiono ją przedłużyć z jednego do dwóch dni. Tegoroczny Beer Geek Madness odbywa się pod hasłem #SpaceRace, a do wyścigu po uznanie piwoszy stanie kilkadziesiąt browarów z Polski i  różnych zakątków świata, często niedostępnych na kranach popularnych pubów czy w sklepach. Impreza odbywa się zgodnie z formułą „płacisz raz, pijesz ile chcesz”, a każdy z uczestników wraz z biletem otrzyma szkło o pojemności 100 ml przeznaczone do degustacji piw. Każdy z browarów wystawiający się danego dnia przygotuje co najmniej 4 krafty do wyboru. Festiwal Beer Geek Madness odbędzie się w dniach 3-4 kwietnia 2020 r. we wrocławskich Zaklętych Rewirach.

O autorze

Cafejka