Moda

Co warto wiedzieć o sukienkach rozkloszowanych?

sukienki rozkloszowane
Napisane przez Cafejka

Zastanawiasz się, jak wyglądają sukienki rozkloszowane? Bez względu na czasy, trendy w modzie itd., niezmienny jest ich kanon – dopasowana do ciała góra, odcięcie w talii i rozkloszowany, niczym kwiat dół sukienki. Kreacje takie można założyć wszędzie, również na wielkie i eleganckie gale.

Rozkloszowane sukienki dla kobiet o jakiej sylwetce?

Sukienki rozkloszowane to najlepszy pomysł dla kobiet, które mają sylwetkę klepsydry. Podkreśla ona wszelkie kobiece krągłości, biodra, talię, pupę, piersi. Dół, jeżeli dobrze go dobierzemy (o odpowiedniej długości, kolorze, fakturze itd.) będzie dodawał sylwetce lekkości i kobiecego powabu. Takie sukienki maskują również szersze biodra gruszek. Sukienki rozkloszowane mają dobrze wyprofilowane wcięcie w talii. Jeżeli pragniemy je mocniej zarysować, wybierajmy sukienki z paskami, kokardami itd.

Jak ewoluowały sukienki rozkloszowane?

Sukienki  rozkloszowane noszone są przez kobiety od wielu lat. Ich forma czasem lekko ulega zmianie, kroje, materiały, faktury, długości, jednak trzon zostaje ten sam.

Oto najciekawsze zmiany w ostatniej dekadzie:

  • Bawełniane sukienki lekko rozkloszowane, delikatnie szersze niż zwykłe. Szyte przy pomocy zakładek. Przeważnie sięgające kolan lub tuż przed kolano.
  • Sukienki robione na dużo większym kole, falowane, często dłuższe – do kolan, za kolano, ¾.
  • Sukienki rozkloszowane szyte na wielkim kole, podszywane tiulem, tworzące taką dużą elegancką literę A. Opadające płynnie (nie tworzące balona przy linii talii, tylko smukło spadające w dół). Najczęściej do połowy łydki, długie, ¾, ew. za kolano. Ten model musi być dłuższy.
  • Spódnice i sukienki plisowane, szyte z koła. Mogą być zarówno krótkie, jak i maxi, tutaj panuje dowolność.

Sukienka dopasowana do figury

Pamiętajcie, aby zawsze dobierać krój sukienki do figury. Sukienki rozkloszowane nadają klasy i lekkości tylko wtedy, gdy są poprawnie założone. W przeciwnym wypadku obciążają i skracają sylwetkę, mogą nawet pogrubiać. Dlatego ten trend, mimo że tak kobiecy, nie jest dla każdego, a wyłącznie dla kobiet, które czują modę.

Opozycja dla chłopczyc

Moda od jakiegoś czasu brnie w męskie inspiracje. Pomijając sam typowo męski trend, który nakazuje zakładanie przez maskulinistki rzeczy zupełnie nie wyglądających jak kobieca garderoba. To wiele innych trendów oscyluje wokół męskości. Nawet sam pomysł na odzież oversize jest jakby strzałem do bramki kobiecości – bowiem co tam kobieta może podkreślić? Dlatego właśnie trend na sukienki rozkloszowane jest wspaniałą opozycją dla męskich trendów – podkreśla kobiecość i emanuje nią. Tutaj są ważne biodra, pupa, piersi, dekolt, szyja, nogi i talia. Co najciekawsze, mężczyźni pytani, co mu się kojarzy z kobiecością w modzie, wskazują ikony modowe ubrane właśnie w takie sukienki i spódnice. Okazuje się bowiem, że dla nich to jest symbolem seksapilu często bardziej niż mała czarna oversize.

O autorze

Cafejka