Uroda

Triki Makijażowe

mak
Napisane przez Cafejka
Nie tylko ubrania wpływają na nasz wygląd. Makijaż odgrywa tu większą rolę. Co zrobić by nie wyglądać jak „stara malutka”? Albo, żeby jednym pociągnięciem odjąć sobie 5 lat? Zapraszam do przeczytania tych porad.

Ciemny podkład dodaje lat, jasny odcień odejmuje. Jeśli nie możemy się zdecydować, lepiej wybrać o ton jaśniejszy niż o ton ciemniejszy, zwłaszcza że wiele podkładów ma w zwyczaju ciemnieć z upływem czasu.
Matowa szminka w ciemnym odcieniu optycznie zmniejsza usta i postarza. Szminki perłowe sprawiają, że usta wydają się większe. Jeśli chcemy powiększyć usta bez pomocy silikonu czy czegoś w tym guście, na środek górnej i dolnej wargi warto dać odcień jaśniejszy i perłowy lub to miejsce pociągnąć błyszczykiem. Gdy nie lubimy się błyszczeć, polecam zwykłą pomadkę, która powiększa usta, ale ich nie eksponuje bardzo blaskiem.
 
ciemne_usta
Czarna kredka poprowadzona dookoła oka, na dolnej i górnej powiece sprawia, że oko wydaje się znacznie mniejsze. Jeśli chcemy je optycznie powiększyć, tuż nad linią dolnych rzęs powinnyśmy nanieść białą kredkę, a potem pociągnąć tuszem rzęsy na dole. Dzięki temu powieka nie wydaje się ciężka, a oko jakby szerzej patrzy na świat.
Jasny perłowy cień nałożony w wewnętrznym kąciku oka dodaje spojrzeniu świeżości i odmładza. Osobiście stosuję białą kredkę, bo lepiej  się trzyma i jest wyraźniejsza.
No to o tej konturówce. Kredka poprowadzona tuż poniżej linii warg zmniejsza usta, kredka poprowadzona tuż powyżej – powiększa.

Makijaż typu smoke eyes potrafi odmłodzić, tylko trzeba go dobrze wycieniować  i nie przesadzić. Odwraca uwagę od zmarszczek wokół oka i poniekąd je ukrywa.
 
Posługując się różem do policzków można skorygować kształt twarzy i nadać jej np. bardziej owalny kształt czy też wyeksponować kości policzkowe. W tej roli może wystąpić również puder brązujący.  Róż również odmładza i dodaje twarzy świeżości.

roz
 
artykuł pochodzi z mojego bloga AJKstyle

O autorze

Cafejka