Uroda

BURBERRY- koniec słynnej kratki?

Napisane przez Cafejka

W świecie modowym aż huczy od ostatnich wieści, które napływają do nas na temat marki Burberry i jej kultowej kratki. BURBERRY może stracić prawa!

Ta właśnie kratka, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli mody, a także prestiżu. Ku zaspokojeniu ciekawości laików oryginalny szal Burberry kosztuje od 1000zł!

Założycielem marki był Thomas Burberry, powstała ona w 1856 roku. Początkowo sprzedawał on swe projekty tylko w Wielkiej Brytanii. Przełomowym momentem w jego karierze było wynalezienie materiału przeciwdeszczowego, który wykorzystał do produkcji swych trenczy. Do dziś klasyczny model trencza z charakterystyczną kratką cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko na wyspach, ale i na całym świecie.
Ciekawostką jest, że trencze Burberry nosi rodzina królewska, rekomendując przy tym markę, a więc nic dziwnego, że posiadacze „kratki” charakteryzują się zamożnością, ale często też pewnego rodzaju snobizmem.

Teraz wszystko może się zmienić. Okazuje się, że Burberry może stracić prawa do słynnej kratki. Chińska firma China Trademark Office, która jest właścicielem znaku firmowego marki, chce cofnąć prawa do wyłączności. Swoją decyzję tłumaczy tym, że wzór był praktycznie nieużywany w ostatnich latach.
Trwa postępowanie sądowe i jeśli okaże się, że Burberry przegra, straci wyłączność na legendarną kratkę. Motyw przestanie być chroniony prawnie, a kopiować i powielać będzie mógł go już każdy.

autor: p-ivonia.blogspot.com

O autorze

Cafejka