Uroda

Make-Up Lessons: Makijaż niebieskich oczu.

Napisane przez Anna Kuligowicz

Makijaż oczu jest niewątpliwie jednym z najważniejszych elementów całego makijażu. Powinien podkreślić naszą naturalną urodę, dlatego dobrze jest kiedy kolor używanych cieni jest dobrany pod kolor tęczówki. Aby podkreślić niebieskie oczy należy wybierać takie barwy, które odpowiednio kontrastują z kolorem oczu.

Niebieskie tęczówki dobrze podkreślą kolory: oliwkowy, lawendowy, fioletowy czy turkusowy, ale też złoty, beż, miedź czy odcienie brązów. Należy wybierać kolory kontrastujące z barwą tęczówki, ocień cieni nie powinien się z nią zlewać. Dzięki kontrastowym cieniom do powiek, np. pomarańczowym, niebieskie oczy nabiorą blasku, ich kolor wyda się intensywniejszy i głębszy. Następną zasadą, której warto przestrzegać podczas malowania z reguły chłodnych niebieskich oczu, jest wybieranie kolorów o ciepłym odcieniu.

Makijaż na co dzień.

Panie o niebieskich oczach mają przeważnie jasną oprawę oka, dlatego nie należy przesadzać z ilością używanych cieni, gdyż zbyt ciężka powieka nie będzie dobrze wyglądać. W makijażu dziennym najlepiej jest podkreślić naturalny kolor tęczówek, dodać oczom blasku oraz optycznie je powiększyć.

 

Zacznij od jasnego, matowego beżu rozprowadzonego na całą powiekę ruchomą – wyrówna jej koloryt. Zimnym odcieniem śliwki zaznacz zewnętrzny kącik oka, najlepiej punktowym pędzelkiem i delikatnie rozetrzyj nieco w górę do załamania powieki, tworząc kształt poziomej litery „V”. Następnym krokiem będzie lekkie podkreślenie zewnętrznej części załamania powieki, co nada głębi spojrzeniu i optycznie powiększy oko. Nada się do tego stosunkowo jasny, matowy brąz, ale może być też oliwkowy. Najważniejsze jest roztarcie cienia – połączenie go na dole z fioletem oraz stopniowe wtopienie się oliwkowego cienia w powiekę. Tego samego cienia użyj również na dolną powiekę – dla zachowania równowagi obu powiek. Można już narysować kreskę na górnej powiece oraz wytuszować rzęsy. Makijaż dzienny nie powinien być zbyt mocny ani też zbyt kolorowy, dlatego zdaj o to by kreska na powiekach nie była zbyt teatralna.

Makijaż typowo letni.

Jeśli tęsknisz za latem i zachodami słońca nad morzem, to spodoba Ci się ta propozycja makijażu. Jest on bardziej kolorowy i wspaniale się sprawdzi latem, podczas szaleństwa, na które możemy pozwolić sobie tylko na wakacjach.

Całą powiekę ruchomą pokryj soczystym kolorem pomarańczowym, wewnętrzny kącik możesz zaznaczyć żółtym, ale nie jest to niezbędne. W zewnętrznym natomiast zastosuj ciepły odcień fioletu, który dobrze roztarty powiększy oko. Na dolnej powiece natomiast morki akcent – ze swoich cieni wybierz intensywny błękit albo turkus i zaaplikuj go w formie dość grubej kreski na całej linii dolnej powieki. Najwygodniej będzie Ci użyć do tego pędzelka do żelowego do eye-linera. Jeśli chcesz podkreślić jeszcze górną powiekę to użyj brązowego eye-linera – będzie subtelniejszy, a w tym makijażu pierwsze skrzypce gra niebieski na dolnej powiece. Podkreślanie dolnej powieki jest wskazane paniom o opadających powiekach górnych, bo wtedy właśnie podkreśla się dolną, aby odwrócić uwagę od górnej opadającej.

O autorze

Anna Kuligowicz

Anna – na co dzień project manager, dyplomowana wizażystka, sezonowa żeglarka, nałogowa bibliofilka, entuzjastka kosmetyków naturalnych zwłaszcza jeśli chodzi o pielęgnację włosów i skóry twarzy. Od dzieciństwa pielęgnuje swoją pasję pisarską i dlatego powołała do życia portal www.kulturantki.pl