Uroda

Make-Up Lessons: Makijaż zielonych oczu.

green eyes
Napisane przez Anna Kuligowicz

Zielonookie panie nieraz zastanawiały się, jaki kolor cieni pasowałby do ich oczu. Niewiele z nas ma naturalnie intensywne, kocie, zielone oczy – zatem warto zastosować kilka tricków makijażowych, które wyeksponują tę barwę. 

Zielone oczy najlepiej prezentują się w szarościach, fioletach oraz brązach – ta gama kolorystyczna jest stosowna do dziennego makijażu i uwydatni ich naturalną barwę. Brązy szczególnie dobrze współgrają z zielenią – zarówno ciepłe, jak i zimne odcienie. Zieleń oczu świetnie prezentuje się z kolorami z gamy jesiennej, czyli wszelkie czerwienie, purpura, rdzawa czerwień, miodowe żółcie, ciemniejsze odcienie niebieskiego – granat czy grafit (błękity niestety będą niekorzystnie wyglądać), a z brązów pasują niemal wszystkie – od złocistych do ciemno-czekoladowych.

Inne kolory, które dobrze współgrają z zielonymi oczami to wszelkie odcienie fioletu: od liliowego, przez lawendowy, wrzosowy, aż po śliwkowy. Na pewno często słyszymy, że nie należy malować powiek cieniem w kolorze tęczówki, ale akurat w przypadku zielonych oczu zestawienie kolorystyczne, np. zieleni i delikatnego różu może okazać się trafione.

Do odważniejszych zestawień kolorystycznych jest połączenie zieleni oczu z kolorem żółtym, brzoskwiniowym lub pomarańczowym. Wynika to z tego, że większość oczu zielonych ma ciepły odcień – poznasz to po żółtawych plamkach/żyłkach widocznych na tęczówce. Oczy każdej z nas mają inny odcień zieleni, dlatego warto poeksperymentować z wieloma odcieniami różnych kolorów.

oczy zielone

Poniżej znajdują się dwie propozycje makijaży dla zielonookich.

Makijaż z zielonym akcentem

Warto spróbować czy nasz kolor oczu sprawdzi się w duecie z zielonym cieniem. W zależności od tego, jak mocny będzie zielony akcent kolorystyczny, makijaż może się sprawdzić jako dzienny oraz na specjalne okazje.

Na wewnętrzną połowę powieki nałóż (w zależności od okazji) beżowy lub złoty cień. Na środkową część nałóż jasnobrązowy cień, a w zewnętrznym kąciku oka, aż do linii załamania powieki rozprowadź intensywny ciemnozielony. Dobrze rozetrzyj granice między cieniami oraz na linii załamania powieki. Na dolną powiekę możesz nałożyć ten sam brąz, którego użyłaś na górnej – wtedy uzyskasz bardziej neutralny efekt końcowy – lub zielony. Końcowym szlifem, będzie oczywiście zrobienie kreski na górnej powiece, która optycznie powiększy oko. I tu wskazany jest brązowy kolor kredki bądź eyelinera, zwłaszcza jeśli robisz makijaż dzienny.

Makijaż w kolorach jesieni

Do tego makijażu użyj 3 cieni w odcieniach rdzy, złocistego brązu (może zawierać złote drobinki) oraz brzoskwiniowego – ten ostatni rozprowadź na całej ruchomej powiece. Kolejny krok: nałóż rdzawy dzień w na 1/3 powieki zaczynając od zewnętrznego kącika. Następnie mamy dwa warianty jeśli chodzi o brązowy cień: albo nakładamy go w małej ilości dokładnie w zewnętrznym kąciku oka, albo w załamaniu powieki w kształcie łuku, dobrze rozetrzeć i połączyć z rdzawym cieniem. I w wypadku tego makijażu wskazany jest brązowy eyeliner, który świetnie pasuje do koloru zielonych tęczówek, ale również do kolorów cieni użytych do wykonania tego makijażu.

* Skan pochodzi z książki „Makijaż bez tajemnic” autorstwa Rae Morris.

O autorze

Anna Kuligowicz

Anna – na co dzień project manager, dyplomowana wizażystka, sezonowa żeglarka, nałogowa bibliofilka, entuzjastka kosmetyków naturalnych zwłaszcza jeśli chodzi o pielęgnację włosów i skóry twarzy. Od dzieciństwa pielęgnuje swoją pasję pisarską i dlatego powołała do życia portal www.kulturantki.pl