Uroda

Tradycyjna maska czy make-up 'maska’?

Tradycyjna maska czy make-up 'maska'?
Napisane przez Cafejka

Tradycyjna maska czy make-up 'maska’? Która opcja na bal karnawałowy jest według Ciebie lepsza? Wolisz kupić gotową maskę czy lubisz bawić się makijażem? Sprawdź!

 Karnawał mamy długi i z pewnością wiele z Was wybiera się na imprezę tematyczną/maskową.

Korzystając z tej okazji można swoim makijażem zachwycić wszystkich na imprezie, a przede wszystkim można mieć pewność, że nikt nie będzie miał identycznej maski! Teraz pytanie : Wolisz tradycyjną maskę czy chcesz wyróżniać się z tłumu i jesteś gotowa zaszaleć z kolorowymi kosmetykami?

Tradycyjne maski (na przykład te gipsowe, które można kupić nawet w zwykłej 'Biedronce’) zaczynają się robić nudne. Dlaczego? Dlatego, że zamiast maski na twarz można 'założyć’… A raczej 'nałożyć’ trochę kosmetyków i stworzyć swoją własną, jedyną w swoim rodzaju maskę 😉 Do tego dochodzi fakt, że maska namalowana kosmetykami jest o wiele wygodniejsza niż tamta tradycyjna… Nic nie uciska, nie przesuwa się, gumka trzymająca maskę nie niszczy fryzury…

Wystarczy odrobina czasu (maska poniżej została wykonana w ok. 2 godziny), troszkę chęci, a na pewno wyjdzie coś niesamowitego. Do wykonania makijażowej maski możemy użyć praktycznie wszystkiego – sztucznych rzęs, klejnocików, brokatu, różnych ozdób, piórek, eyelinerów w różnych kolorach, cieni do powiek, kredek do oczu, kamyczków, koralików. Wszystko to w połączeniu z dobrym klejem, np. takim do jednorazowych sztucznych rzęs stworzy nam bajeczny efekt!

Poniższe propozycje masek na Bal Maskowy to :

– fioletowa, brokatowa maska – kupiona w Biedronce,

– maska stworzona przy użyciu kosmetyków (cieni do powiek, eyelinera),

Collage

Tradycyjna maska

IMG 20140120 194316 700

Która propozycja lepsza?

 

>> I’ll be your clown

www.beyourclown.blogspot.com

 

O autorze

Cafejka