Uroda

Uratuj włos – sposoby na wypadanie włosów

wypadanie włosów
Napisane przez Cafejka

Każdy chciałby mieć piękne i gęste włosy. Jednak najczęściej jest tak, że sprawiają wiele problemów. Narażone są na wiele czynników zewnętrznych, które osłabiają ich strukturę. Jednak największym problemem jest wypadanie. Jest to poważny problem, który często wymaga poważnego leczenia. Łysienie u kobiet ma często inne podłoże niż u mężczyzn. Motywowane jest to zazwyczaj hormonami i uwarunkowaniami genetycznymi. Podobnie jednak należy o włosy dbać i zapobiegać ich wypadaniu. Jest wiele metod pielęgnacji, które zapobiegają problemom z owłosieniem.

Wypadanie włosów

Jest bardzo wiele przyczyn, które mogą spowodować łysienie. Ich osłabienie może być spowodowane przede wszystkim zabiegami upiększającym. Koloryzacja i narażanie włosów na wysoką temperaturę prostownicy wysusza je. Częste suszenie i brak termoochrony powoduje, że nie tylko struktura włosów się osłabia, ale również cebulki ulegają zniszczeniu. Niestety jednak najczęstsze przyczyny wypadania włosów nie są wywołane przez uszkodzienia mechaniczne lecz przez wewnętrzne zaburzenia, które związane są z chorobami przewlekłymi. Łysienie może wywołać nawet niezdrowe odżywianie czy palenie papierosów. Włosy są lustrzanym odbiciem tarczycy. Jeżeli problem polega na jej nadczynności, to włosy wówczas mogą wypadać (tzw. łysienie plackowate). Osoby cierpiące na jej niedoczynność powinny regularnie nawilżać i odżywiać włosy, ponieważ zazwyczaj są suche, cienkie i mocno przerzedzone. Nie jest nowością, że witaminy są źródłem zdrowia i urody. Dlatego też ich brak powoduje różnego rodzaju niedobory niezastąpionych suplementów i w rezultacie może powodować anemię, rozdwajanie paznokci, przebarwienia na skórze i wypadanie włosów. Dlatego też należy stosować preparaty, które bogate są w minerały.

Zdrowie psychiczne i spokój również wpływa na kondycję włosów. Współczesny tryb życia zmusza do pogoni za sukcesem i pieniędzmi. Jednak strach przed utratą pracy i stres wywołany szybkim tempem życia powoduje osłabienie organizmu. W związku z tym włosy również tracą stabilne spoiwo i w rezultacie kruszą się i wypadają. Szczególnie w okresie menopauzy lub po porodzie kobiety narażone są na łysienie. Wywołane jest to zmiana gospodarki hormonalnej. Również przyjmowanie leków lub chemioterapia ma negatywny wpływ na kondycję włosów.

Łysienie u mężczyzn

W przypadku mężczyzn w większym wypadku mamy do czynienia z łysieniem androgenicznym. Oznacza to, że wypadanie włosów ma podłoże genetyczne lub wywołane jest testosteronem. Może pojawić się już w okresie nastoletnim. Specjaliści Vichy opracowali kurację Aminexil Pro przeciw wypadaniu włosów dla mężczyzn. Dzięki zastosowaniu tego typu preparatów, włosy stają się mocniejsze i lepiej przytwierdzone do skóry głowy.  Jednak czasem wypadanie włosów jest tak intensywne, że jedynym rozwiązaniem okazuje się przeszczep włosów.

Jak zapobiec wypadaniu włosów?

Każdy, kto narażony jest na wypadanie włosów powinien szczególnie o nie zadbać. Przede wszystkim należy wybrać odpowiednią dietę, która bogata jest w warzywa i owoce, te z kolei są źródłem witamin i ważnych składników, które wpływają na odporność organizmu. Zarówno szampony jak i odżywki powinny być przeznaczone specjalnie do wypadających włosów.  Sama czynność mycia włosów powinna być delikatna, aby dodatkowo nie narażać ich na uszkodzenia.

Jednym z inwazyjnych zapiegów, które poprawiają kondycję włosów jest mezoterapia igłowa. Nie jest to zabieg skomplikowany jednak wykonywany jest w klinice medycyny estetycznej i w znacznym stopniu ingeruje w organizm. Nie należy bagatelizować problemów związanych z łysieniem. Ich wypadanie nie jest naturalne. Dlatego też należy niezwłocznie skonsultować się z trychologiem, który wskaże źródło wypadania włosów i dobierze odpowiednią kurację.
Więcej na temat wypadania włosów na stronie: http://www.vichy.pl/pielegnacja-wlosow/produkty/pc129.aspx

O autorze

Cafejka