Uroda

Wampirzy lifting – Twój sposób na długowieczność

Napisane przez Cafejka

Znane z horrorów i filmów grozy wampiry dzięki ludzkiej krwi mogły cieszyć się wieczną młodością. I chociaż w istnienie tych stworów nikt już dzisiaj nie wierzy to okazuje się, że znajdujące się w ludzkiej krwi osocze rzeczywiście spowalnia procesy starzenia się i pozwala dłużej cieszyć się atrakcyjnym wyglądem!

Gdzie wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe wykorzystuje się m.in. w medycynie estetycznej, nie jest ona jednak jedyną dziedziną, która bazuje na jego dobroczynnych właściwościach. Z tego eliksiru młodości o silnych właściwościach regeneracyjnych korzysta się również w chirurgii, ortopedii czy stomatologii – mówią lekarze z Kliniki Medycyny i Ginekologii Estetycznej Ziemlewski. Substancja ta ma dość szerokie zastosowanie w medycynie i jest polecana tym pacjentom, którym zależy na kompleksowej, a przy tym w 100% naturalnej regeneracji skóry.

Jak przebiega zabieg?

Będące w pełni biokompatybilnym materiałem z ludzkim organizmem osocze bogatopłytkowe uzyskuje się dzięki odpowiednim procedurom z własnej krwi pacjenta. Jak wyjaśniają eksperci z Klinik Ziemlewski przed zabiegiem krew pobierana jest do próbówki, w której znajduje się specjalny odczynnik. Następnie umieszcza się ją w wirówce, gdzie w wyniku procesu wirowania dochodzi do oddzielenia erytrocytów i leukocytów od osocza z płytkami krwi. Umieszczony wcześniej w próbówce odczynnik stymuluje krew do namnażania się, dzięki czemu otrzymujmy w pełni gotowe do podania pacjentowi osocze bogatopłytkowe. Ostatnim etapem zabiegu jest wstrzyknięcie odpowiednio przygotowanego osocza w te partie skóry, które wymagają regeneracji – tłumaczą specjaliści z Klinik Ziemlewski. Decydując się na zabieg nie musimy obawiać się bólu, ani powikłań, bowiem po zabiegu pozostaną nam jedynie maleńkie siniaki, które szybko i samoistnie znikną. Dzięki temu, że osocze bogatopłytkowe pozyskiwane jest bezpośrednio od pacjenta podanie go nie niesie za sobą ryzyka wystąpienia powikłań czy uczuleń – zapewniają fachowcy w dziedzinie medycyny i ginekologii estetycznej z Klinik Ziemlewski. Warto jednak dodać, że chociaż jest to bezpieczny zabieg to istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Zalicza się do nich m.in. choroby krwi, choroby nowotworowe, ciążę (oraz okres karmienia piersią), a także przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.

Kiedy widoczne są efekty zabiegu?

Terapia osoczem bogatopłytkowym zamyka się zazwyczaj w serii 3-4 zabiegów (ich dokładną liczbę ustala lekarz prowadzący). Wprawdzie pierwsze efekty wampirzego liftingu zauważalne są już po jednokrotnym ostrzyknięciu, jednak na pełne rezultaty trzeba poczekać około 3 miesięcy, co wynika z tego, że skóra potrzebuje czasu na regenerację – twierdzą doświadczeni dermatolodzy z Klinik Ziemlewski.

Jak osocze bogatopłytkowe wpływa na naszą skórę?

Po podaniu osocza bogatopłytkowego w naszej skórze rozpoczyna się Proces Autologicznej Odnowy Komórkowej. Do regeneracji i rewitalizacji skóry dochodzi dzięki znajdującym się w osoczu bogatopłytkowym czynnikom wzrostu i komórkom macierzystym – mówią eksperci z Kliniki Ziemlewski. W procesie tej całościowej odnowy uczestniczą jednak nie tylko płytki krwi, lecz również leukocyty i trombocyty.  Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Ziemlewski proces Autologicznej Odnowy Komórkowej przebiega w kilku etapach: najpierw na poddawanym zabiegowi obszarze pojawiają się makrofagi, które odpowiedzialne są za oczyszczenie skóry z bakterii, umożliwiając tym samym rozpoczęcie procesu regeneracji tkanek. Następnie dzięki działaniu trombocytów do skóry „wędrują” komórki macierzyste, które namnażają się. Wreszcie leukocyty sprawiają, że rozpoczyna się proces tworzenia się nowych naczyń krwionośnych. Pozostałe znajdujące się w osoczu składniki sprzyjają regeneracji i rewitalizacji skóry. Jak zatem widać wampirzy lifting aktywuje całą gamę procesów, których finalnym efektem jest lepiej napięta, właściwie nawilżona, gładka i pozbawiona zmarszczek skóra – przekonują fachowcy specjalizujący się w zabiegach medycyny estetycznej z Klinik Ziemlewski.

Umów się na wampirzy lifting do Klinik Ziemlewski i przekonaj się, że wieczna młodość naprawdę jest w zasięgu ręki! Spraw, by czas zatrzymał się dla Twojej skóry!

Artykuł przygotowany we współpracy z: http://klinikiziemlewski.pl/wroclaw

O autorze

Cafejka