Zdrowie

Ćwiczenia mięśni twarzy zapobiegają zmarszczkom

Cafejka
Napisane przez Cafejka

Regularna aktywność fizyczna wpływa doskonale na nasze dobre samopoczucie oraz zapewnia doskonały wygląd. Nie od dziś wiadomo, że aby być zdrowym i szczęśliwym należy regularnie ćwiczyć. Podobnie sprawa ma się w przypadku ćwiczeń mięśni twarzy.

Ćwiczenie mięśni twarzy opóźnia proces starzenia i zapobiega zmarszczkom

Skoro regularne ćwiczenia i aktywność fizyczna doskonale wpływają na wygląd naszego ciała, to dlaczego miałoby być inaczej w przypadku twarzy? Ćwiczenia mięśni twarzy zapewnią jej doskonały, młody i promienny wygląd, należy jedynie pamiętać o tym, że liczy się przede wszystkim systematyczność. Aktywność fizyczna twarzy opóźnia procesy starzenia i pojawiania się zmarszczek, zmniejsza tendencje skóry do wiotczenia i poprawia cały kontur twarzy. Ponadto policzki będą jędrniejsze, a bruzdy wokół oczu i ust pojawią się znacznie później. Dodatkowo mięśnie szyi będą bardziej elastyczne, a co za tym idzie skóra będzie bardziej wygładzona oraz zmniejszy się ryzyko wystąpienia drugiego podbródka. Należy jednak być systematycznym oraz cierpliwym i nie poddawać się zbyt łatwo i szybko.

Jak należy wykonywać ćwiczenia mięśni twarzy?

Najlepiej jest wykonywać je dwa razy dziennie – podczas porannej i wieczornej toalety. Nie wolno się spieszyć. Najlepiej jest zrelaksować się podczas wykonywania wszystkich poniżej opisanych ćwiczeń oraz uświadomić sobie wszystkie płynące z tego korzyści. Skóra po takiej gimnastyce będzie zdecydowanie lepiej ukrwiona i rozgrzana co doskonale wpłynie na wchłanianie się kremu, który przyniesie lepsze efekty.

1. Rozgrzewka
Stań przed lustrem i głęboko pooddychaj. Pochyl głowę jak najbliżej klatki piersiowej, a następnie odchyl ją do tyłu. Powtórz to kilka razy.

2. Rozruszaj oczy i rozciągnij usta
Poruszaj tylko gałkami ocznymi, spoglądając raz w górę, raz w dół i na boki kilka razy. Następnie rozciągnij usta w szerokim uśmiechu wypowiadając głośno „e”. Wróć do pozycji wyjściowej i szeroko się uśmiechnij, unosząc kąciki ust ku skroniom. Powtórz ćwiczenie 2-3 razy.

3. Rozciągnij policzki
Wypowiedz głośno „a”, a następnie „o”. Następnie unieś wargi ku nosowi odsłaniając przy tym zęby. Policz do ośmiu i odetchnij. Całość powtórz dwa razy.

4. Unieś brwi
Unieś brwi jak najwyżej w taki sposób, jakby Cię coś mocno zdziwiło. Jednocześnie otwórz szeroko oczy i policz do ośmiu. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz ćwiczenie dwukrotnie.

5. Rozluźnij mięśnie
Po zakończeniu całej serii ćwiczeń należy rozluźnić mięśnie – spójrz w dół i przymknij oczy, a następnie poruszaj ramionami i głową zatocz małe kółka. Weź głęboki oddech i wydymaj policzki, a następnie po 5 sekundach wypuść powietrze. Weź głębokie dwa oddechy i zakończ aktywność z uśmiechem.

O autorze

Cafejka

Cafejka