Zdrowie

Ćwiczenia mięśni twarzy zapobiegają zmarszczkom

Napisane przez Cafejka

Regularna aktywność fizyczna wpływa doskonale na nasze dobre samopoczucie oraz zapewnia doskonały wygląd. Nie od dziś wiadomo, że aby być zdrowym i szczęśliwym należy regularnie ćwiczyć. Podobnie sprawa ma się w przypadku ćwiczeń mięśni twarzy.

Ćwiczenie mięśni twarzy opóźnia proces starzenia i zapobiega zmarszczkom

Skoro regularne ćwiczenia i aktywność fizyczna doskonale wpływają na wygląd naszego ciała, to dlaczego miałoby być inaczej w przypadku twarzy? Ćwiczenia mięśni twarzy zapewnią jej doskonały, młody i promienny wygląd, należy jedynie pamiętać o tym, że liczy się przede wszystkim systematyczność. Aktywność fizyczna twarzy opóźnia procesy starzenia i pojawiania się zmarszczek, zmniejsza tendencje skóry do wiotczenia i poprawia cały kontur twarzy. Ponadto policzki będą jędrniejsze, a bruzdy wokół oczu i ust pojawią się znacznie później. Dodatkowo mięśnie szyi będą bardziej elastyczne, a co za tym idzie skóra będzie bardziej wygładzona oraz zmniejszy się ryzyko wystąpienia drugiego podbródka. Należy jednak być systematycznym oraz cierpliwym i nie poddawać się zbyt łatwo i szybko.

Jak należy wykonywać ćwiczenia mięśni twarzy?

Najlepiej jest wykonywać je dwa razy dziennie – podczas porannej i wieczornej toalety. Nie wolno się spieszyć. Najlepiej jest zrelaksować się podczas wykonywania wszystkich poniżej opisanych ćwiczeń oraz uświadomić sobie wszystkie płynące z tego korzyści. Skóra po takiej gimnastyce będzie zdecydowanie lepiej ukrwiona i rozgrzana co doskonale wpłynie na wchłanianie się kremu, który przyniesie lepsze efekty.

1. Rozgrzewka
Stań przed lustrem i głęboko pooddychaj. Pochyl głowę jak najbliżej klatki piersiowej, a następnie odchyl ją do tyłu. Powtórz to kilka razy.

2. Rozruszaj oczy i rozciągnij usta
Poruszaj tylko gałkami ocznymi, spoglądając raz w górę, raz w dół i na boki kilka razy. Następnie rozciągnij usta w szerokim uśmiechu wypowiadając głośno „e”. Wróć do pozycji wyjściowej i szeroko się uśmiechnij, unosząc kąciki ust ku skroniom. Powtórz ćwiczenie 2-3 razy.

3. Rozciągnij policzki
Wypowiedz głośno „a”, a następnie „o”. Następnie unieś wargi ku nosowi odsłaniając przy tym zęby. Policz do ośmiu i odetchnij. Całość powtórz dwa razy.

4. Unieś brwi
Unieś brwi jak najwyżej w taki sposób, jakby Cię coś mocno zdziwiło. Jednocześnie otwórz szeroko oczy i policz do ośmiu. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz ćwiczenie dwukrotnie.

5. Rozluźnij mięśnie
Po zakończeniu całej serii ćwiczeń należy rozluźnić mięśnie – spójrz w dół i przymknij oczy, a następnie poruszaj ramionami i głową zatocz małe kółka. Weź głęboki oddech i wydymaj policzki, a następnie po 5 sekundach wypuść powietrze. Weź głębokie dwa oddechy i zakończ aktywność z uśmiechem.

O autorze

Cafejka