Zdrowie

Przyczyny dolegliwości kręgosłupa

139385625427270000
Napisane przez Cafejka

Bóle w obrębie kręgosłupa mogą być wywoływane różnymi czynnikami, dlatego zawsze warto skonsultować się z lekarzem, szczególnie jeżeli ból ma charakter długotrwały lub nasilający się. Istnieje jednak kilka najczęściej występujących przyczyn. Zalicza się do nich: brak ćwiczeń i niewystarczającej ilości ruchu doprowadzającej do osłabienia mięśni wspierających kręgosłup, prace zmuszającą do wielogodzinnego pozostawania w pozycji siedzącej lub stojącej lub niewygodne stanowisko pracy, w którym wymuszona zostaje niefizjologiczna pozycja ciała.

Jeżeli dojdziemy do wniosku, że którakolwiek z tych przyczyn może dotyczyć naszej osoby możemy spróbować zmienić nawyki i wprowadzić w plan dnia odrobinę ruchu. Niestety przyczyną podobnych dolegliwości mogą być zmiany zwyrodnieniowe, osteoporoza czy uszkodzenie kręgosłupa w wyniku urazu, a wtedy pomoc lekarza okazuje się niezbędna.

Bez względu na to jaki jest powód rozpoznanych dolegliwości powinniśmy zadbać o nasz kręgosłup. Leczenie, rehabilitacja czy wybrane ćwiczenia muszą zostać dobrane do indywidualnych potrzeb. Uniwersalnym zaleceniem, które sprawdzi się we wszystkich przypadkach pozostaje natomiast wymiana materaca. Odpowiednio dobrane materace należy bowiem potraktować jako środek zapobiegający występowaniu dolegliwości bólowych i wspierający ewentualną rekonwalescencję. Dla osób, które niestety regularnie korzystają z pomocy ortopedy czy neurologa ulgą, niosącą pomoc mogą sta się materace ortopedyczne, pozostali natomiast mogą skorzystać z mniej specjalistycznych rozwiązań.

Dzisiejsze, dobrej jakości materace produkowane są aby zapewniać wszystkie potrzeby ciała. Powierzchnia odporna na deformacje, doskonale stabilizuje kręgosłup pozwalając mu powrócić do naturalnego ułożenia. Dodatkowym atutem jest możliwość wybrania produktu, który będzie wykazywał oczekiwaną miękkość lub twardość. Tym samym dokonując jednego, przemyślanego zakupu na długie lata zapewniamy sobie zdrowy sen i poranki wolne od bólu. Przed wybraniem się do dobrego salonu warto jednak zastanowić się czego tak naprawdę oczekujemy, w innym wypadku bogate kolekcje mogą wprawić nas w zakłopotanie. Zwolennicy tradycyjnych rozwiązań, którzy znają i cenią materace sprężynowe mogą być oczarowani nowymi, udoskonalonymi produktami zaliczanymi do tej grupy. Znajdują się w niej materace bonellowe posiadające wyjątkowo wytrzymałe i cienkie sprężyny oraz materace kieszeniowe w których dodatkowo każda sprężyna posiada osobną kieszeń, zapewniającą cichą i w pełni zamortyzowaną prace całej powierzchni. Dla tych, którym podobne udogodnienia nie przypadają do gustu najlepsze będą natomiast materace wolne od sprężyn. Zastosowanie najwyższej jakości pianek pozwala stworzyć równie stabilne i elastyczne wsparcie dla ciała. W tym obszarze możemy wybrać materace lateksowe, powstające na bazie najwyższej jakości lateksu lub skusić się na rozwiązanie jeszcze bardziej nietuzinkowe. Materace z pianki termoelastycnej dostosują się do kształtu naszego ciała pod wpływem jego ciepłoty, a materace z pianki wysokoelastycznej pozwolą cieszyć się niezwykła plastyczną wręcz miękkością.

Jak widać wybór jest ogromny i naprawdę pozwala odnaleźć materac marzeń. Wygodny, umożliwiający cieszenie się głębokim snem, zapewniający prozdrowotną wygodę. i co najważniejsze będący remedium na dolegliwości kręgosłupa.

O autorze

Cafejka