Zdrowie

Samotność jest jedną z przyczyn samobójstw. Reaguj! – świąteczny dyżur Sztukatera

samotność na święta
Napisane przez Cafejka


Boże Narodzenie… Czas, kiedy powinniśmy być wszyscy razem, cieszyć się swoją obecnością. Dom powinien być wypełniony serdecznością, rozmowami z bliskimi, śmiechem z zabawnych anegdot.

Niestety nie każdemu jest to dane. Wśród nas są tacy, którym doskwiera samotność. Może to Ty, drogi czytelniku, może Twoja sąsiadka, może kolega z pracy.

Samotność niszczy. „Jest jedną z przyczyn samobójstw”, jak czytamy na plakacie promującym nową akcję Stowarzyszenia Sztukater, organizacji zrzeszającej pasjonatów walczących z wykluczeniem społecznym i propagującym kulturę.

„Wzrost samobójstw mamy tak wysoki jak w Grecji. Życie odbiera sobie ponad 6 tys. osób rocznie!

W Polsce w wyniku samobójstw umiera rocznie więcej osób niż w wypadkach drogowych. Na 1 samobójstwo kobiety przypada aż 5,5 mężczyzn. Zdaniem prof. Marii Jarosz, socjolog z Instytutu Studiów Politycznych PAN samobójstwa są wyznacznikiem kondycji społeczeństwa. Nasza jest najwyraźniej fatalna.” (źródło Sztukater)

 Statystyki przerażają. Jeżą włos na karku. Nie można jednak biernie się temu przyglądać.

Rozejrzyj się. Może gdzieś obok Ciebie jest ktoś, kto potrzebuje wsparcia. Przygarnij go do wigilijnego stołu.

Może jednak nie masz możliwości, może ta osoba jest w tej chwili daleko. Powiadom ją o świątecznej akcji Sztukatera.

 

W dniach od 24.12.2013 (od godziny 16.00) do 26.12.2013 na facebookowym profiluArtie Sztuk

i na GG pod numerem 4768328

każdy będzie mógł pogadać o tym, co mu na sercu leży.

 

Gwarantujemy anonimowość, miłą atmosferę, dużo sarkazmu, ciepła i zrozumienia… Dla tych, którzy święta spędzą w sieci Stowarzyszenie Sztukater przygotowało wirtualny stół wigilijny, pełny rozmów i życzeń, serdeczności, radości…
Sprawmy by te święta dla wielu nie były ostatnimi, zaprośmy samotnych do naszych stołów, podzielmy się naszym szczęściem, podzielmy się sobą!
Nauczmy się ludzi kochać, tak szybko odchodzą… Nauczmy się dzielić sobą z innymi! To największy dar, jedyny w swoim rodzaju… (Sztukater)

Nie bądźcie obojętni, przekażcie informację dalej.

Link do wydarzenia na facebooku:

https://www.facebook.com/events/770849902931348/?fref=ts

O autorze

Cafejka