Zdrowie

Zalety lekkiego gipsu

dziecko
Napisane przez Cafejka

Każdy kto doznał kontuzji ciała, wie ile kłopotów może sprawić noszenie ciężkiego gipsu. Warto pomyśleć o swoim komforcie i rozważyć założenie lekkegio, kolorowego gipsu, któremu nie dorówna tradycyjny gips.

Gips lekki posiada wiele zalet, co znacząco odróżnia go na tle gipsu tradycyjnego powszechnie stosowanego w polskich szpitalach. Opaska stabilizujaca zwana potocznie gipsem to w rzeczywistości włókno szklane nasączone żywicą poliuretanową. Przede wszystkim jest ono znacznie lżejszy od tradycyjnego gipsu i nawet w przypadku skomplikowanych złamań, ciężar opatrunku nie powoduje dyskomfortu.

W dodatku lekki gips nie wywołuje maceracji skóry, nie odparza, ponieważ znakomicie przepuszcza powietrze. Jest również odporny na wilgoć i można się w nim kąpać, co z pewnościa ucieszy każdego, kto musiał kiedyś radzić sobie ze swędzeniem nieumytej kończyny. Gips ten jest także bardzo trwały i niekruszący, dzięki czemu nie brudzi ubrania.

Lekki gips posiada jedną wadę. Nie jest refundowany przez szpitale, ale oczywiste zalety nowoczesnego lekkiego gipsu powinny przekonać każdego. Najtaniej zakupi rolkę gipsu lekkiego w sklepach internetowych, a dzięki sprawnej przesyłce otrzymamy towar już następnego dnia. To świetna wiadomość dla każdego pacjenta, który troszczy się o swoje zdrowie i wygodę. Warto wydać kilka złotych na zakup gipsu, aby w komfortowych warunkach powaracać do zdrowia.

O autorze

Cafejka