Muzyka

Impreza w rytmach electronic dance music – zaskocz znajomych!

Napisane przez Cafejka

Pociągają Cię klubowe rytmy, ale nie lubisz bawić się w tłumie nieznajomych osób? Lubisz szaleć w rytmie elektroniki, ale nie chcesz wydawać fortuny na bilet do klubu i horrendalnie drogie drinki? Rozumiemy Cię doskonale i… chyba mamy dobre rozwiązanie. Co powiesz na organizację domówki w klimacie electronic dance music? Wystarczy nieco wysiłku, by zaaranżować mini klub we własnym mieszkaniu. Gotowy na imprezę?

Po pierwsze: electronic dance music w głośnikach

Terminem „electronic dance music” – w skrócie EDM – określa się szeroko pojętą muzykę elektroniczną. W jej zakres wchodzi więc techno, dance, house, rave, hardcore, ambient i wiele, wiele innych… Gatunek, na jaki postawisz, zależy tylko od gustu Twojego i Twoich znajomych. Naszym zdaniem nie warto się tu ograniczać – mieszajcie, miksujcie i wybierajcie, co tylko Wam się podoba.

Jak zapewne się domyślasz, wynajęcie DJ-a na domówkę nie należy do najtańszych. Jeśli jednak Twoja paczka lubi bawić się w rytmach electronic dance music, istnieje prawdopodobieństwo, że któryś z kumpli zna się na didżejce i zechce zagrać mały, amatorski gig w Twoim mieszkaniu. Nie udało się znaleźć nikogo takiego? Żaden problem. Zajrzyj na portal Electronic Beats i zintegrowany z nim kanał na YouTube. Znajdziesz tam mnóstwo gotowych do grania didżejskich setlist, zgrupowanych w tematyczne playlisty. Wystarczy, że je odpalisz i podłączysz komputer czy smartfona do solidnego sprzętu grającego. Prawda, że proste?

Po drugie: klimat

Kluby, jak wiadomo, są różne. Swój domowy „klub” możesz więc zaaranżować wedle własnego uznania. Jeśli wraz ze znajomymi chcecie się poczuć jak w najmodniejszych miejscówkach na Ibizie, postawcie na minimalizm i grę światłem. Idealnie byłoby, gdyby udało Wam się skombinować mały stroboskop i lampę UV, która podświetla wszystkie białe elementy odzieży. Nie każdy jednak ma w zanadrzu takie cuda… Zamiast dyskotekowych sprzętów możesz zaopatrzyć się po prostu w kolorowe żarówki lub w żarówki ultrafioletowe. Znajdziesz je w Internecie już od 15-20 zł.

Po trzecie: dancefloor

Centrum każdej klubowej imprezy jest oczywiście parkiet taneczny – nie możesz więc zaniedbać tej kwestii, organizując domówkę w stylu electronic. Wbrew pozorom dancefloor daje się zaaranżować nawet na niewielkim metrażu. Postaraj się zyskać jak najwięcej przestrzeni, przesuwając meble w pobliżu ścian lub – w miarę możliwości – wynosząc je na czas imprezy do innego pomieszczenia. Drinki i przekąski najlepiej serwuj w kuchni, by nie zajmować miejsca tam, gdzie będziecie tańczyć. Pamiętaj też o tym, żeby sprzęt grający stał w bezpiecznym miejscu, szczególnie, jeśli puszczasz muzykę z laptopa czy smartfona. Wystarczy jeden niezgrabny ruch taneczny Twojego gościa, by roztrzaskać ekran w drobny mak…

 

Dobrej zabawy!

O autorze

Cafejka