Muzyka

Niezwykłe projekty muzyki klubowej – tego nie możesz przegapić

Napisane przez Cafejka

Muzyka klubowa ma niezasłużoną sławę prostej i mało wymagającej. To jednak tylko jedno jej oblicze. Jeśli interesują Cię też eksperymenty i zaskoczenia, sprawdź imprezy clubbingowe, o których piszemy poniżej.

Otwarty rok temu we Wrocławiu klub Ciało pozwolił mieszkańcom tego miasta poznać klimat znany z warszawskich Luzzter czy dawnego Tomba Tomba. To tam odbywają się najbardziej oryginalne imprezy clubbingowe we Wrocławiu. Z okazji pierwszych urodzin miejsca będzie szczególnie tanecznie: 9 listopada za sprawą włoskiego duetu 999999999 live, a dzień później dzięki Kangding Ray.

Kangding Ray to pionier oryginalnego podejścia do imprez klubowych, w których jest miejsce również na spokojniejsze dźwięki w stylu muzyki filmowej. Goście z Włoch lubią improwizować, a inspiracją do setów zawsze jest dla nich klimat miejsca i nastawienie tłumu.

Zobacz, co jeszcze ciekawego szykuje się, jeśli chodzi o clubbing – kalendarz imprez, a poniżej przeczytaj o najbardziej oryginalnych mariażach stylów i technik, jakie czekają nas na parkiecie tej jesieni.

Wixapol czyli najbardziej kultowa impreza klubowa w Polsce

Wspominając o nietypowych brzmieniach, nie można pominąć Wixapolu. Warszawski kolektyw początkowo był niszowy, bo bezlitosne łączenie stylów i charakterystyczny zabawowy klimat przemawiały tylko do najbardziej wytrawnych fanów techno. W ciągu kilku lat na imprezy Wixapolu zaczęły jednak ściągać tłumy. Okazało się, że pracownicy biur i studenci docenili możliwość wyjścia z domu na koncert clubbingowy, który zaskakuje każdym kolejnym utworem. Dodatkowo do szerokiej publiczności przemawia możliwość przebrania się w kolorowe stroje z charakterystycznymi motywami, które później fani długo omawiają w mediach społecznościowych Wixapolu. Najbliższe koncerty 2 listopada w Krakowie i 8 listopada w Bielsku-Białej.

Najbardziej energetyczne imprezy clubbingowe jesieni

Czasem goście imprez techno nie oczekują niczego poza okazję do wytańczenia się i zapomnienia na parę godzin o codziennym życiu. Jest to możliwe, gdy zarówno miejsce, wykonawcy jak i inni goście świadomie tworzą szczególną, klubową atmosferę. Właśnie tego typu doznania obiecują organizatorzy imprezy Wstrząs Mechanizm w bydgoskim klubie Mózg. Liczni wykonawcy z Polski, Belize czy Wiednia mają zapewnić solidną dawkę szybkiej elektroniki idealnej do tańca. Znajdzie się też miejsce na scenę drum & bass, a miłośnicy tego gatunku mieli ostatnio niewiele okazji do zabawy w takich rytmach. To klubowe wydarzenie odbędzie się 16 listopada. Tydzień wcześniej impreza z tego samego cyklu odbędzie się w Poznaniu pod hasłem Wstrząs. Brzmienia podobne, ale goście nieco inni – na scenie drum & bass pojawi się m.in. Klinical z Bristolu. Jeszcze do północy w dniu imprezy można kupić bilety z tańszej puli – to zachęta do tego, by przyjść jak najwcześniej. Z drugiej strony w ten sposób organizatorzy dają znać, że najciekawsze wydarzy się dopiero po północy. Imprezy klubowe z cyklu Wstrząs to więc coś dla tych, którzy lubią zabawę do świtu, a nawet dłużej.

O autorze

Cafejka