Ciekawostki Polska

Puck w sierpniu na urlop w 2022? Poznaj atrakcje tej miejscowości!

Cafejka
Napisane przez Cafejka

Jeśli nie masz jeszcze pomysłu na spędzenie wakacyjnego urlopu w sierpniu 2022, wybierz się do Pucka. Znajdziesz tu wszystko, czego turysta oczekuje na wymarzonych wakacjach, przepięknie położone miasto, piaszczystą plażę, morze  i lasy, atrakcje turystyczne, liczne koncerty. Czeka na Ciebie bogata baza gastronomiczna w postaci  lodziarni, kawiarni, restauracji, barów i smażalni. Niezwykle szeroka i urozmaicona jest baza noclegowa z  licznymi apartamentami w Pucku i okolicach.

W Pucku każdy znajdzie coś dla siebie

Puck to urokliwe miasto położone na Kaszubach, pomiędzy Władysławowem a Gdynią.  Leży nad  Zatoką Pucką, od której wzięło swoją nazwę. To najstarszy port słowiański nad Bałtykiem, gród książąt gdańskich oraz miejsce Zaślubin Polski z morzem w 1920 roku. Można tu znaleźć wiele ciekawych zabytków. Ze względu na położenie miasto przyciąga amatorów sportów wodnych, windsurfingu i kitesurfingu czy żeglarstwa. Piaszczysty brzeg morski ze strzeżonymi kąpieliskami stanowi atrakcję dla licznych wakacyjnych turystów, którzy chętnie spacerują po miejscowym molo.  Znajdują się tu dwa malownicze porty: rybacki i jachtowy. Amatorzy turystyki rowerowej i pieszej znajdą niezliczone kilometry wytyczonych leśnych tras wzdłuż wybrzeża. Łatwo można znaleźć tu nocleg  z szerokiej oferty znajdujących się tu apartamentów w Pucku.

Co warto zobaczyć w Pucku?

Koniecznie trzeba wybrać się na którąś z dwóch plaż, gdzie można skorzystać ze słonecznych i morskich kąpieli. Aktywni wczasowicze mogą spędzać swój czas na  boiskach do piłki siatkowej lub spacerując po molo, na którym znajduje się  restauracja z widokiem na morze. Jedną z licznych atrakcji są  organizowane z portu rejsy wycieczkowe po Zatoce Puckiej. Dla osób pozostających na lądzie Puck ma do zaoferowania liczne zabytki i ciekawe miejsca do zwiedzania. Na Starym Rynku w centrum miasta znajduje się makieta średniowiecznego Pucka i zarys historycznego ratusza. Niezwykle okazale i dostojnie prezentuje się kościół pod wezwaniem św. Piotra i Pawła. Warto odwiedzić Muzeum Ziemi Puckiej, w którym zgromadzono eksponaty pochodzące z Kaszub. W porcie rybackim zobaczyć można niezwykły równikowy zegar słoneczny. W trakcie zwiedzania można usiąść i odpocząć  na jednej z licznych ławeczek nawiązujących do legend, faktów i ludzi, którzy wpisali się w historię miasta. Po dniu pełnym niezliczonych atrakcji każdy z pewnością chętnie wróci do swojego komfortowegoapartamentu w Pucku.

Baza noclegowa w Pucku

Na udane wakacje duży wpływ ma zakwaterowanie. Dlatego warto dobrze wybrać i zadbać, by było komfortowe i spełniające nasze oczekiwania. Puck oferuje szeroką i urozmaiconą bazę noclegową. Liczne apartamenty w Pucku i okolicy urządzone są w morskim klimacie i z dbałością o detale. Noclegi można również znaleźć w komfortowych willach, pensjonatach, domkach, ośrodkach wczasowych czy prywatnych kwaterach. Wiele miejsc jest odpowiednio przygotowanych dla rodzin z małymi dziećmi. Sympatycy zwierząt też nie będą mieli problemu ze znalezieniem noclegu dla siebie i swojego pupila.

O autorze

Cafejka

Cafejka