Polska

Sklepy z artykułami bio – co znajdziemy w ofercie

Cafejka
Napisane przez Cafejka

Ekologia staje się coraz bardziej modna i popularna. Coraz większa grupa ludzi chce żyć zdrowo, w zgodzie z naturą. Chce dbać o środowisko naturalne, używać ekologicznych kosmetyków i jeść zdrowe, pozbawione szkodliwych substancji, jedzenie. Aby sprostać tym wymaganiom, zaczęły powstawać sklepy z artykułami bio. Co w nich znajdziemy?

Żywność bio – co oferują sklepy?

Obecne na rynku sklepy bio oferują głównie zdrową, ekologiczną żywność. Sprzedawana żywność pochodzi ze sprawdzonych źródeł, od lokalnych producentów. Co ją charakteryzuje? Są to produkty wysokiej jakości, których produkcja odbywa się bez udziału chemicznych środków ochrony roślin, nawozów sztucznych, dodatków do pasz, z poszanowaniem środowiska naturalnego. Produkty bio nie powinny zawierać żadnych toksycznych substancji chemicznych oraz wzmacniaczy smaku.

Bio jajka pochodzą od kur z wolnego wybiegu, bio mięso pozbawione jest hormonów, które mają negatywny wpływ na zdrowie. Sprzedawane słodycze pozbawione są białego cukru i chemicznych ulepszaczy smaku. Produkty dostępne w sklepach bio są bogate w witaminy i minerały, są bezpieczne dla zdrowia, nie powodują alergii i problemów z układem pokarmowym. W sklepach ze zdrową żywnością można kupić zdrowe tłuszcze, np. olej kokosowy czy masło z orzechów, kasze bez dodatku konserwantów, mąki pełnoziarniste, zdrowe, ciemne makarony, kiełki, nasiona. Większość sklepów oferuje również owoce i warzywa, często pochodzące z małych gospodarstw, gdzie nie stosuje się sztucznych nawozów.

Często takie owoce są mniej okazałe, ale są smaczniejsze i zdrowsze, bez obawy mogą je jeść dzieci i alergicy. Sklepy ze zdrową żywnością oferują ryby ze zrównoważonych połowów, które nie zagrażają wodnym ekosystemom. Sprzedawane są mięsa i wędliny produkowane naturalnie, przez lokalnych wytwórców. Oferowane produktu powinny być oznaczone certyfikatem bio, który nadawany jest zdrowym, ekologicznym produktom.

Sklepy bio – co jeszcze oferują?

W sklepach ekologicznych, jak Zakręcony Słoik, dostępne są również inne produkty, nie tylko żywność. Oferowane są środki czystości, które są pozbawione sztucznych substancji zapachowych oraz barwników. Dzięki temu nie mają negatywnego wpływ na skórę, nie wydzielają szkodliwych substancji, które dostawałaby się do atmosfery. Dostępne są płyny do mycia naczyń, koncentraty do płukania tkanin, mleczka do różnych powierzchni, a także mydła i delikatne dla skóry proszki do prania bez barwników.

W bio sklepach można znaleźć ekologiczne kosmetyki, produkowane z substancji pochodzenia roślinnego. Składają się głównie z olejków eterycznych, ekstraktów ziołowych, olejów, nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego ani nie są testowane na zwierzętach. W składzie ekologicznych kosmetyków nie można znaleźć szkodliwych silikonów, parabenów, SLS, PEGów czy konserwantów. Są polecane dla każdego, bez względu na płeć czy wiek. Nie powodują podrażnień, są skuteczne i jednocześnie łagodne.

Kosmetyki naturalne pobudzają i wspomagają prace skóry w jej naturalnych funkcjach fizjologicznych, bez zakłócanie naturalnego rytmu i procesów odnowy. Mają również właściwości lecznicze, pobudzają proces regeneracji i przywracają stan równowagi skóry. Są idealne dla małych dzieci, których skóra nie posiada naturalnej warstwy ochronnej.  

Sklepy bio są odwiedzane przez coraz liczniejszą grupę konsumentów. Wielu ludzi woli kupić zdrowszy produkt niż jego zamiennik, zawierający szkodliwe substancje. 

O autorze

Cafejka

Cafejka