Inne

Polki powalczą o medal mistrzostw świata!

773px-Women Handball
Napisane przez Cafejka

W rozgrywanych w Serbii mistrzostwach świata w piłce ręcznej polskie szczypiornistki pokonały faworyzowane reprezentantki Rumunii 31:29 i to one zagrają w ćwierćfinale z Francją.

Mecz obfitował w zwroty akcji. Na przerwie i  kilkanaście minut przed końcem spotkania Rumunki prowadziły już czterema trafieniami (26:22), po czym kompletnie stanęły. Pościg w wykonaniu Polek był zabójczy, nasze reprezentantki rzuciły 7 bramek nie tracąc między nimi żadnej! W kilka chwil zrobiło się 29:26 dla „biało- czerwonych”. Prowadzenia podopieczne Kima Rasmussena nie dodały już do końca meczu, dzięi czemu niespodzianka stała się faktem.

Do obfitujących w dramaturgię meczów męskiej reprezentacji pod wodzą Bogdana Wenty dołączyły, po spotkaniu z Rumunią, polskie piłkarki. Przed turniejem mało kto, poza fanami dyscypliny, wiedział o ich turnieju. W środę, w starciu z Francuzkami kciuki będą ściskać tysiące polskich kibiców przed telewizorami. W przypadku zwycięstwa przed naszymi dziewczynami otworzy się szansa na medal MŚ. Świętowanie jest jednak krótkotrwałe- teraz zbierają siły i koncentrację na środowe spotkanie.

Rumuńskie media nie mogą zrozumieć zastoju w grze swojej reprezentacji. Piszą wprost o „katastrofie” i „koszmarze” jaki zaserwowała widzom drużyna Georga Tadici`ego – czytamy na stronie Wirtualnej Polski. Smutku nie kryje też prezydent tamtejszej federacji piłki ręcznej.

Najwięcej bramek dla Polski rzucały Alina Wojtas (9), Kinga Grzyb (7) i Patrycja Kulwińska (6). Dla Rumuni Cristina Georgiana Neagu (10) i Aurelia Bradeanu (6).

Polska- Rumunia 31:29 (13:17), awans: Polska

O autorze

Cafejka