Inne

Unibax Toruń dotkliwie ukarany

żużel
Napisane przez Cafejka

Komisja Orzekająca Speedway Ekstraligi ogłosiła kary, jakie nałożone zostały na Unibax Toruń po oddaniu walkowerem finałowego meczu z Falubazem w Zielonej Górze.

 

Unibax zapłaci 363 tysięcy złotych kary na rzecz Enea Ekstraligi, 574 tys. złotych jako odszkodowanie na rzecz klubu z Zielonej Góry, a kolejne 1,5 mln złotych torunianie będą musieli przekazać na rzecz trzech fundacji opiekujących się dziećmi walczącymi z chorobami nowotworowymi (każda z nich po 500 tys. złotych). Dodatkowo Komisja Orzekająca nakazała klubowi z Torunia wycenienie biletów na trzy pierwsze mecze u siebie na kwotę 1 zł. Ponadto nowy sezon drużyna zacznie z 12 punktami ujemnymi

Menadżer drużyny, Sławomir Kryjom został zawieszony na 2 lata i utracił wszystkie posiadane licencje. Ma także zakaz przebywania na stadionach żużlowych podczas zawodów w Polsce przez 16 miesięcy.

Kwoty mają być wpłacone w terminie 14 dni od uprawomocnienia się orzeczenia.

Toruński klub ma prawo odwołania się do Trybunału Związkowego w terminie 14 dni.

Unibax chciał przełożyć rewanżowe spotkanie finałowe mistrzostw Polski po tym, jak dzień wcześniej w turnieju GP w Sztokholmie groźnej kontuzji doznał Tomasz Gollob. Gdy to się nie udało, toruńscy żużlowcy nie przystąpili do meczu. Sędzia przyznał walkower 40:0 dla Stelmetu Falubazu, który został mistrzem Polski. Pierwsze spotkanie w Toruniu wygrał Unibax 46:43.

 

Żródło: http://www.zuzel.zgora.pl

O autorze

Cafejka