Sport

Jakie akcesoria do biegania warto mieć?

Napisane przez Cafejka

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportu. O jego zaletach rozpisywało się już wielu specjalistów. W przypadku wysiłku fizycznego najwięcej zależy oczywiście od motywacji i wytrwałości, ale są gadżety, które mogą okazać się pomocne. W co powinien zaopatrzyć się każdy biegacz? Sprawdź!

Zaufaj aplikacji

Niektórzy mogą już odczuwać przesyt technologią i setkami aplikacji, bez których można się łatwo obejść. Jednak osoby, które cenią sobie dokładne pomiary swoich osiągnięć, z pewnością powinny spróbować biegania z aplikacją działającą w tle. Dzięki temu otrzymasz dokładny obraz pokonanej trasy oraz tempo na poszczególnych odcinkach. Będziesz mógł od razu porównać sobie wyniki z wcześniejszymi treningami.

Daj się ponieść muzyce

Muzyka ma ogromną moc. Dzięki niej bieganie może stać się jeszcze przyjemniejsze. Zapomnij o dużych, nausznych słuchawkach, które podskakują na głowie. Najnowsze modele są niewielkie, bezprzewodowe i łączą się z każdym urządzeniem odbierającym sygnał Bluetooth. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapoznaj się z rankingiem bezprzewodowych słuchawek, żeby wybrać dla siebie najlepszy model: https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-ranking-top-8-bezprzewodowych-sluchawek-nausznych-bluetooth-do-300-zl.bhtml

Opaska na ramię

Wielu biegaczy nie wyobraża sobie treningu bez smartfona, który na bieżąco zlicza dystans i informuje o prędkości. Trzymanie go w ręce jest jednak niewygodne, a nie wszystkie ubrania sportowe mają wystarczająco pojemne kieszenie. Świetnym rozwiązaniem tego kłopotu są opaski na ramię. Są wykonane z materiałów odpornych na warunki pogodowe, więc bez problemu można ich używać w trakcie opadów deszczy czy śniegu. Wystarczy wsunąć smartfona do opaski i cieszyć się swobodnym biegiem.

Dedykowany plecak

Jeśli chcesz zadbać o swoje nawodnienie, nie zapomnij kupić bidonu. Podobnie jak w przypadku smartfona, także tu musisz rozważyć kwestie noszenia go ze sobą w trakcie treningu. Jeśli nie masz ochoty trzymać go przez cały czas w ręce, zainwestuj w niewielki plecak stworzony z myślą o biegaczach. Pasy na plecach i poniżej żeber sprawią, że plecak nie będzie się przemieszczał pod wpływem ruchu.

Chroniąca odzież

Odzież do bieganina powinna być lekka i przylegająca do ciała, dzięki czemu nie będzie stawiała zbyt dużego oporu. Jeżeli jesteś zwolennikiem biegania na świeżym powietrzu, koniecznie zaopatrz się w dobrej jakości kurtkę, która ochroni Cię przed wiatrem. W trakcie biegu może CI się wydawać, że nie odczuwasz chłodu, ale spocony organizm szybko traci temperaturę i wyziębia się. W naszych warunkach atmosferycznych taka kurtka może się przydać właściwie podczas każdej pory roku.

Bieganie z pulsometrem

Pulsometr to gadżet, który powinien mieć każdy, kto planuje trenować często i intensywnie. Monitorowanie pracy serca podczas wysiłku fizycznego jest także niezwykle istotne u osób, które mają kłopoty zdrowotne lub kiepską kondycję. Dlaczego warto biegać z pulsometrem? Ponieważ umożliwia zwiększenie samoświadomości w trakcie treningu. Dzięki niemu możesz kontrolować swoje tętno i rozsądnie planować wysiłek. Czasem można dać się ponieść fali wyprodukowanych endorfin i zignorować sygnały zmęczenia. To jednak prosta droga do kontuzji, której może zapobiec właśnie pulsometr.

O autorze

Cafejka