Sporty zimowe

Pierwszy występ Polskiej drużyny w konkursie mieszanym Pucharu Świata w skokach!

4
Napisane przez Cafejka

Dzisiaj (6 grudnia) rozpocznie się trzeci weekend ze skokami. Jak się spisze nasza drużyna pierwszy raz z polskimi zawodniczkami w konkursie mieszanym?

Za nami już 2 konkursy, otwierający sezon w Klingenthal oraz w Kuusamo. Dzisiaj historyczny moment, pierwszy raz nasza drużyna weźmie udział w konkursie mieszanym! Już o 15:00 na skoczni w norweskim Lillehammer HS 100 rozpocznie się tzw „mixt” z udziałem naszych zawodników.
Kim są dziewczyny, które będę reprezentować nasz kraj? To Joanna Szwab i Magdalena Pałasz- dwie młodziutkie zawodniczki, dla których debiutujący występ w PŚ to najważniejszy moment w karierze.

palasz szwab 2013-12-05 07-01-16

Kto do nich dołączy? Łukasz Kruczek już postanowił, będą to dwaj najlepsi skoczkowie w kadrze, Kamil Stoch i Maciej Kot. Jak widać zarówno trener jak i sztab traktują tę próbę w konkursie bardzo poważnie!

Nie można mieć jednak wygórowanych oczekiwać względem naszych debiutantek, jest to ich pierwszy występ w konkursie tak dużej rangi. Każdy skoczek kiedyś zaczynał, stres jest nieunikniony. Najważniejsze, żeby nasze zawodniczki skoczyły tak, aby były z siebie zadowolone i zyskały jeszcze większą motywację do dalszych ciężkich treningów i rozwoju. Miejmy nadzieję, że w przyszłości występ naszych pań z Polski będzie na „porządku dziennym” i dziewczyny będą mogły dalej zdobywać cenne doświadczenie, obserwować najlepsze zawodniczki i iść w ich ślady…


skocznia lil2 2010-12-04 01-02-28

START?
Dziś tj 6 grudzień
godzina 15:00!

 

Autor: p-ivonia.blogspot.com

O autorze

Cafejka