Ciekawostki Polska

Wydarzenia kulturalne online – zobacz najciekawsze spektakle i słuchowiska na żywo w Internecie

Cafejka
Napisane przez Cafejka

Jeśli już posprzątałeś w domu wszystkie kąty, ułożyłeś wszystkie puzzle i tęsknisz za życiem kulturalnym w czasach izolacji, dołącz do wydarzeń organizowanych w Internecie. Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie najciekawszych spektakli i słuchowisk online. Co warto obejrzeć na żywo w sieci?

Mamy dla Ciebie dwa rozwiązania na czas kwarantanny. Pierwsze z nich obejmuje zaplanowanie wyjść do teatru i kina jesienią – zobacz wydarzenia w Poznaniu, na które warto się wybrać. Takie plany z pewnością podniosą Cię na duchu i dadzą nadzieję na bardziej rozrywkową przyszłość.

Drugie rozwiązanie na czas społecznej izolacji to uczestniczenie w wydarzeniach kulturalnych online. Obecnie wielu artystów i teatrów wychodzi z inicjatywą, aby być bliżej widzów i kontynuować swoją działalność w sieci. Spis wszystkich wydarzeń znajdziesz w specjalnie utworzonej kategorii na https://rytmy.pl/wydarzenia/online. Natomiast poniżej zebraliśmy wybrane słuchowiska i spektakle teatralne online.

Kurs[or] na dramat – poniedziałkowe czytania online

Laboratorium Dramatu w każdy poniedziałek o godzinie 19.00, zaczynając od połowy kwietnia, będzie prezentować archiwalne nagrania czytań z poprzedniego i aktualnego sezonu. Nagrania będą udostępnione za darmo jedynie na jeden wieczór na kanale Labodram na YouTube. Link znajdziesz na facebooku Laboratorium Dramatu. W planach czytanie klasycznych i współczesnych dramatów znanych dramatopisarzy i reżyserów z polskiego i zagranicznego podwórka. Warto posłuchać!

#kwarantannaOpowieści – opowiadania online Karawany Opowieści

W każdą środę na facebookowym profilu Karawana Opowieści możesz wysłuchać ciekawych historii opowiadanych przez Szymona Bajarza. O godzinie 12:00 zaplanowano seanse dla dzieci, natomiast o godzinie 19:00 opowieści dla dorosłych. Historie będą urozmaicone grą na instrumentach. Udział jest bezpłatny. Jeśli chcesz wesprzeć organizatora akcji, na serwisie Patronite uruchomiono dla niego specjalną zbiórkę.

Teatr Piasku Online

Teatr Piasku Online zaprasza na spektakl „Mały Książę”! To nietypowe przedstawienie – zobacz pokaz malowania piaskiem i na wodzie w wykonaniu Tetiany Galitsyny, znanej ze zwycięstwa w talent show „Mam Talent”. Widowisku towarzyszyć będzie gra aktorów i niezwykła muzyka. Show będzie transmitowane na żywo. Może być niezapomnianą przygodą dla całej rodziny. Wydarzenie będzie streamowane na stronie online.teatrpiasku.pl 9 maja o godzinie 17.00. Bilety dostępne na stronie biletomat.pl

Replika w reżyserii Józefa Szajny

Na specjalnych pokazach online możesz oglądać też klasyki polskiego teatru. 13 maja o godzinie 19.30 zaplanowano transmisję czwartej wersji „Repliki” Józefa Szajny z 1973 roku. To jedno z legendarnych przedstawień awangardowych w historii Teatru Studio. Tematyka spektaklu jest niezwykle aktualna – przedstawienie próbuje odpowiedzieć na pytanie, jak na gruzach świata odnaleźć w sobie człowieczeństwo. Transmisja będzie udostępniona przez YouTube – subskrybuj Teatru Studio, aby otrzymać powiadomienia.

Miejmy nadzieję, że czas kwarantanny szybko się skończy i wszyscy będziemy mogli wybrać się do teatru w tradycyjnej formie. Ale żywimy też nadzieję, że przedstawienia online staną się tradycją wielu polskich teatrów.

O autorze

Cafejka

Cafejka