Recenzje książek

„Twoja e-Platforma: Jak się wybić w świecie pełnym zgiełku” – Michael Hyatt

ks1
Napisane przez Cafejka

Jesteś blogerem, handlowcem lub po prostu chcesz zdobyć popularność w sieci? Platforma jest właśnie dla Ciebie!

Michael Hyatt jest prezesem wydawnictwa Thomas Nelson, profesjonalnym blogerem, pisarzem i mówcą. Jego blog zajmuje jedno z trzech pierwszych miejsc na świecie. Kiedyś obrał sobie za cel w życiu spełnić parę marzeń, ostatnim z nich było napisanie bestsellerowej książki, tak powstała platforma.
W książce tej autor przekazuje czytelnikowi całą swoją wiedzę na temat marketingu internetowego.  Pisze o tym jak sprzedać produkt, stworzyć popularnego bloga oraz co zrobić by wyróżnić się w świecie pełnym zgiełku.

Pierwsza część poświęcona jest dobremu wrażeniu. Porady w większości znane, czasem oczywiste, ale jeszcze częściej przez nas zapominane. Michael regularnie odwołuje się do stron www, czy fragmentów artykułów, dzięki czemu jego wiedza jest ogromna oraz poparta przez specjalistów. Prócz suchej teorii możemy zetknąć się ze wskazówkami np. jaką stworzyć nazwę, albo jaki nagłówek przyciąga ludzi.

Część druga dotyczy przygotowań do startu w internetowym świecie. W tych rozdziałach znajdziemy wskazówki dotyczące nas samych, postaw, zachowań, reakcji oraz np. robienia zdjęć na profil. Autor dużą część tekstu opiera na własnych doświadczeniach. Czasem są to zabawne historie, ale również ekscytujące opowiadania.

ks2

Od części trzeciej zaczyna się tekst strikte dla blogerów oraz dla osób prowadzących strony. Możecie powiedzieć „ale to już było”, „jest wiele książek na ten temat”, a ja stanowczo mogę Wam odpowiedzieć, że się mylicie! Dzięki poradom możemy uniknąć częstych błędów innych, dowiedzieć się czego nie powinniśmy robić, albo co zrobić by piąć się coraz bardziej do góry. Książka zawiera również rankingi polecanych oprogramowań, czy też przydatnych stron.

Gdy nasza platforma funkcjonuje tak jak trzeba, ale jest statyczna (czyli notuje małe przyrosty odwiedzających) możemy spokojnie sięgnąć po część czwartą oraz piątą. Tam znajdziemy porady marketingowe. Brzmi poważnie, prawda? Ale spokojnie! Wszystko jest wytłumaczone przejrzyście, co więcej, wszystkie rady, triki i mechanizmy tam zawarte są całkowicie darmowe! Dzięki temu możemy dotrzeć jak najdalej, zdobyć więcej obserwatorów, zdobyć większą wiedzę oraz zacząć współpracę ze znanymi markami! Znajdziemy tu poparcie w statystykach aż 12 stron. Każdy sposób jest udowodniony przez innych użytkowników.

Prócz tego, że dowiemy się co robić by piąć się w górę, znajdziemy informację jak utrzymać się oraz jak nie spaść. Sposoby monitorowania siebie w sieci, panowanie nad statystykami, zwiększenie ilości komentarzy, obsługa i docenienie serwisów społecznościowych to niewielka część przydatnych porad kończących książkę.

Platforma zachwyciła mnie samą sobą. Czytając ją miałam wrażenie rozmowy z samym autorem. Wszystko co tam jest napisane, oraz sposób w jaki to zrobił Michael jest idealnym odzwierciedleniem porad, które tam zawarł. Zdecydowanym plusem jest to, że nie trzeba czytać całej książki. Można zacząć od rozdziału, który nas zainteresuje. W nim znajdziemy odwołania do stron www, innych rozdziałów, albo książek. To czyni ten bestseller istną encyklopedią każdego blogera!

Bardzo dziękuję wydawnictwu OnePress oraz księgrni Helion za możliwość recenzowania, dzięki tej lekturze wzbogaciłam swój umysł, posegregowałam myśli, doceniłam potęgę serwisów społecznościowych oraz zwiększyłam oglądalność mojego bloga.

Ze spokojem mogę polecić książkę każdemu!

ksiazka

O autorze

Cafejka