Recenzje książek

„Przebudzenie Arkadii” – Kai Meyer

189950-155x220
Napisane przez Cafejka

„Przebudzenie Arkadii” to powieść autorstwa Kaia Meyera zawierająca w sobie wątki mafijne, mitologiczne i miłosne. Do przeczytania książki zachęca ładna i lekko tajemnicza okładka.

Moim zdaniem okładka oddaje moje wyobrażenie głównej bohaterki.

Rosa Alcantara jest nastolatką po przejściach. Z Nowego Jorku wyrusza na Sycylię aby, odetchnąć od spraw, które ją przytłoczyły. Na Sycylii czuje się jak w filmie z dawnych lat. Szofer, który odbiera nowo poznanego chłopaka, pałac jej ciotki, które swoje lata świetności ma już za sobą, plotki, które krążą po całej wyspie i wojna mafijna pomiędzy Alcantarami i Carnevarami, walczącymi ze sobą od dawna. Alessandro Carnevara ma naturalny urok, chłodną postawę i elegancję, które przyciągają uwagę Rosy. Wszystko byłoby świetnie gdyby nie to, że ich rodziny są ze sobą skłócone, a na chłopaka krępują obowiązki względem obowiązki względem rodziny. Ich wzajemne zauroczenie uruchamia serię nietypowych wydarzenia, które całkowicie zaskakują dziewczynę. Na wyspie mafie żądzą się własnymi prawami, a wśród rodzin jest klątwa śródziemnomorskiego mitu. Czy Rosa jest gotowa to zaakceptować? O tym musicie już przekonać się sami.

Autor ma na swoim koncie już kilka powieści, ale„Arkadia” to jego nowa trylogia dla młodzieży.

Akcja powieści z początku mozolnie posuwa się do przodu. W pierwszych rozdziałach czytelnik sam jest w stanie się domyślić, co będzie dalej. Dopiero w momencie, gdy Rosa poznaje więcej szczegółów o swojej rodzinie to tempo przyspiesza.

Lektura jest lekka w odbiorze. Rosa, jako jedna z głównych bohaterów, nie jest naiwna, jej zachowanie bywa nawet często irytujące. Jest sprytna, odważna, potrafi być pyskata i złośliwa.

Książkę polecam i mam nadzieję, że w drugiej części już od pierwszych stron fabuła będzie wciągająca.

 

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Media Rodzina.

 

Tytuł:”Przebudzenie Arkadii”

Autor: Kai Meyer

Wydawnictwo: Media Rodzina

Ilość stron: 448

Gatunek: Fantasy

Ocena: 7/10

Recenzja z:http://ksiazkitopasja.blogspot.com/

O autorze

Cafejka