Recenzje książek

„PRZEWODNIK PO NOWEJ MATURZE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO”

pm6-int
Napisane przez Cafejka

„Przewodnik po nowej maturze z języka angielskiego” dla poziomu podstawowego i rozszerzonego to świetnie przygotowany zbiór materiału do powtórzenia swojej wiedzy i umiejętności przed egzaminem z angielskiego.

 

Są to 4 działy, podzielone na kolejne pod-tematy, dzięki którym wszystko jest łatwe do zrozumienia. Materiał omawiany w książce to podsumowanie czasów obowiązujących w języku angielskim, powtórzenie słownictwa (na poziomie podstawowym i rozszerzonym), a także zwrotów i reguł, według których należy pisać wiadomości, ogłoszenia, oferty, reklamacje, zaproszenia czy listy – formalne i nieformalne. Książka ukazuje nam także szereg sposobów wyrażania skarg, próśb, udzielania rad, pozwalania,przepraszania, wyrażania opinii, przeprowadzania rozmowy rekrutacyjnej, opisywania ilustracji, pisania dłuższych form pisemnych, takich jak recenzja, opis, rozprawka, opowiadanie. To wszystko mamy wyjaśnione krok po kroku, co ułatwia powtórkę i udoskonalenie swojej znajomości angielskiego. Książka umożliwia też zapoznanie się z formą przyznawania punktów za poszczególne zadania, dzięki czemu rokujemy lepszym przygotowaniem do egzaminów poprzez rozwiązywanie przykładowych zadań (15 zestawów).

„Przewodnik po nowej maturze z języka angielskiego” Wydawnictwa Enset polecam przede wszystkim maturzystom, zdającym egzamin z tego języka oraz osobom, chcącym pogłębić swoją wiedzę i udoskonalić umiejętności pisania dłuższych form.

 

 Za książkę dziękuje Wydawnictwu Enset.

 

Autor: Radosław Swigon

Wydawnictwo: enset

Ilość stron: 208

Okładka: miękka

Cena: 39

Ocena: 5/5

 

Recenzja dla:

logo

 

O autorze

Cafejka