Recenzje książek

„ŚNIEŻKA MUSI UMRZEĆ” – Nele Neuhaus

136938-155x220
Napisane przez Cafejka

„Śnieżka musi umrzeć” to kolejny kryminał z serii „Gorzka Czekolada”, który miałam przyjemność czytać. Jest ona powiązana z dwoma poprzednimi powieściami Nele Neuhaus: „Przyjaciele po grób” i „Głębokie rany”. Z informacji na okładce dowiadujemy się, że jest to pierwszy kryminał z tej serii, mimo to uważam, że lepiej przeczytać go jako trzecią część dlatego, że wydarzenia w tej powieści następują po „Przyjaciele po grób” i „Głębokie rany”. 

Tobias Sartorius został skazany za morderstwo dwóch nastolatek, które dobrze znał. Wszystkie poszlaki wskazywały na niego. Po dziesięciu latach wychodzi na wolność – wraca do rodzinnego domu i ojca. Na miejscu czeka go wiele niespodzianek. Sąsiedzi przypominają mu o wydarzeniach sprzed lat. Wytykają go palcami, na ścianie domu wypisują obraźliwe hasła i w sklepie nie chcą obsłużyć jego ojca. Wkrótce poznaje Amelie, nastolatkę, która zachowuje się inaczej niż wszyscy mieszkańcy miasteczka. Amelie jest przyjazna, chce pomóc Tobiasowi i w tym celu szuka informacji o sprawie morderstw nastolatek. Jej przyjaciel, Thies – chłopiec z autyzmem, który prawie nie mówi, pewnego dnia przynosi obrazy, których Amelie zobowiązuje się nie oglądać. Jednak ciekawość dziewczyny zwycięża i rozwija płótna, na których są namalowane przerażające sceny. Nastolatka szuka punktu obserwacyjnego, z którego autor obrazów obserwował wydarzenia rozgrywające się w czasie miejscowego festynu. Dziewczyna domyśla się, że autorem szokujących obrazów jest jej przyjaciel, który następnego dnia pokazuje sekretne miejsce, w którym spoczywa mumia Królewny Śnieżki. Po tym wydarzeniu chłopak i dziewczyna tajemniczo znikają…

Czy Amelie i Thies się odnajdą? Czy wyjaśni się sprawa morderstw z sprzed dziesięciu lat?

Tego dowiecie się w trakcie lektury „Śnieżka musi umrzeć”.

Czytając powieść Nele Neuhaus mamy możliwość zapoznania się z wydarzeniami z perspektywy kilku bohaterów. Autorka wciąż nas zaskakuje niespodziewanym rozwojem spraw. Gdy myślimy, że jesteśmy blisko rozwiązania zagadki, to nagle pojawiają się nowe poszlaki. Powieść jest napisana lekko, a przy okazji trzyma ciągle w napięciu, dzięki temu książkę czyta się jednym tchem. Polecam.

Za książkę dziękuje Wydawnictwu Media Rodzina.

Tytuł:”Śnieżka musi umrzeć”

Autor: Nele Neuhaus

Wydawnictwo: Media Rodzina

Ilość stron: 520

Gatunek: Kryminał

Ocena: 10/10

Recenzja z:http://ksiazkitopasja.blogspot.com/

O autorze

Cafejka