Recenzje książek

„Rozkosze nocy” – Sylvia Day

rozkosze-nocy
Napisane przez Cafejka

„Rozkosze nocy” Sylvi Day wydane nakładem Wydawnictwa Muza S.A to powieść o tematyce erotycznej. Sięgnęłam po ten tytuł, bo przede wszystkim chciałam sprawdzić, co takiego sprawia, że rynek wydawniczy jest ostatnimi czasy zalany tego typu literaturą. Do książki tej autorki przyciągnęły mnie pięknie narysowane diamenty na okładce.

Fabuła jest wręcz w klimacie baśniowym. Otóż główna bohaterka Lyssa Bates od jakiegoś czasu miewa problemy ze snem, które jednak magicznie znikają, gdy w jej snach pojawia się pociągający i przystojny Aidan Cross. Dość szybko okazuje się, że jest on gotów dla tej niedawno poznanej kobiety zrobić wszystko, nawet podjąć ryzyko straty tego, co jest mu bliskie i znane – przyjaciela i swojego domu. Jaka będzie reakcja Lyssy, gdy w realnym świecie odwiedzi ją mężczyzna, którego znała tylko z własnych snów? Do tego skrywa on wiele tajemnic, których rozwiązanie może wpłynąć na przyszłość zarówno Aidana, jak i Lyssy. Jak potoczą się ich losy, czy będą mogli być razem?

Tego dowiecie się po lekturze.

„Rozkosze nocy” jest powieścią, którą czyta się lekko i przyjemnie, bowiem jest ona mało wymagająca i reprezentuje lektury, po które z chęcią sięgamy. Pozwala nam na chwilę oderwać się od codzienności i zatracić się w kuszącym świecie wykreowanym przez Sylvię Day. Jeśli takie było zamierzenie autorki to w 100% jej się udało. Moim zdaniem ta książka jest lepiej napisana niż „Pięćdziesiąt twarzy Greya” i jej kolejne części. Uważam, że jest to kolejny powód zachęcający do sięgnięcia po nią.

Dialogi wydają się być trochę sztuczne, ale któż z nas wie, jak w takich sytuacjach z pogranicza fantazji i świata snu powinny one wyglądać. Moim zdaniem można było rozwinąć wątki odnośnie Strażników walczących z Koszmarami, a także te opisujące Zmierzch w krainie, z której pochodzi Aidan. Inne wątki są za to za bardzo rozbudowane, a szczególnie dużo miejsca zajmują opisy zbliżeń bohaterów, co jest zrozumiałe samo przez się.

„Rozkosze nocy” to powieść, która jest jedną z idealnych w tym gatunku. Można po nią sięgnąć w nocy, jest przyjemna w odbiorze. Polecam lubiącym tę tematykę i nie tylko!

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Pani Darii Bednarek z Business & Culture i Wydawnictwu Muza S.A

Tytuł:”Rozkosze nocy”

Autor: Sylvia Day

Wydawnictwo: Muza

Ilość stron: 320

Gatunek: Powieść erotyczna

Ocena: 8/10

Recenzja z: ksiazkitopasja.blogspot.com

O autorze

Cafejka