Tenis

Polak zwyciężył w Australian Open!

800px-Łukasz Kubot at the 2010 US Open 01
Napisane przez Cafejka

 

Łukasz Kubot w parze ze Szwedem Robertem Lindstedtem zwyciężyli w finale wielkoszlemowego Australian Open! Polsko- szwedzka para pokonała parę Eric Butorac (USA)/ Raven Klaasen (RPA) 6:3, 6:3.

Kubot i Lindsted zagrali w Melbourne koncertowy finał. Szwed wykańczał akcję z arcytrudnych piłek, zaś Polak dominował w grze pod siatką. Błyskotliwe returny Polaka wielokrotnie kończyły krótkie wymiany, tak charakterystyczne dla debla.

Zwycięstwo w Melbourne jest największym osiągnięciem Łukasza Kubota w karierze. W ubiegłym roku Kubot doszedł co ćwierćfinału Wimbledonu. W „polskim” meczu przegrał wówczas z Jerzym Janowiczem. Dzięki dzisiejszemu triumfowi Kubot został pierwszym polskim zwycięzcą turnieju wielkoszlemowego od 1978 roku, kiedy to również w Australii i również w deblu wygrywał Wojciech Fibak.

Po meczu Kubot zatańczył – jak ma w zwyczaju po ważnych zwycięstwach – kankana, a Lindstedt siadł spokojnie i płakał. Ze szczęścia i niedowierzania. Doświadczony w grze deblowej Szwed przegrywał ostatnie finały, w których grał z potencjalnie bardziej doświadczonymi partnerami. Z Polakiem grał pierwszy raz.

Łukasz Kubot/ Robert Lindstedt- Eric Butorac/ Raven Klaasen 6:3, 6:3

 

O autorze

Cafejka